Hakšabanović igrao 15 minuta u Lajpcigu

Piše: Reprezentacija.me 329 pregleda Dodaj komentar

Seltik je i poslije trećeg kola bez pobjede u fudbalskoj Ligi šampiona, sa samo jednim bodom i sve manjim šansama da izbori osminu finala.

Škotski velikan poražen je u grupi F na gostovanju RB Lajpcigu (3:1), koji je ostvario prvu pobjedu nakon dva poraza.

Domaćinu je VAR tehnologija poništila dva pogotka zbog ofsajda, ali se mreža ,,kelta“ ipak tresla. Prvi put u 27. minutu zahvaljujući Nkunkuu, pa dva puta u drugom poluvremenu kada je strijelac bio Andre Silva (64. i 77. minut).

Prije pogodaka Portugalca, njegov sunarodnik Žota donio je izjednačenje Seltiku, za koga je od 74. minuta igrao crnogorski reprezentativac Sead Hakšabanović.

U istoj grupi Real Madrid večeras dočekuje Šahtjor.

Zagrebački Dinamo je u grupi E počeo senzacionalnom pobjedom nad Čelzijem, da bi potom upisao dva poraza.

Prvo od Milana, pa večeras od Salcburga, takođe u gostima – 1:0.

Junak pobjede austrijskog šampiona bio je Noa Okafor koji je u 71. iskoristio jedanaesterac nakon što je Moharami napravio faul u kaznenom prostoru.

Dinamo je imao zicer za izjednačenje u 82. minutu kada je Drmić išao sam na golmana Salcburga, ali je golman Kon sjajno odbranio.

Drmić je zatresao mrežu u nadoknadi, međutim, rezultat se nije mijenjao – napadač ,,modrih“ bio je u ofsajdu.

Salcburg ima pet bodova, jedan više od Milana, a četiri od Čelzija čiji je susret počeo u 21 sat.

IZVOR: Pobjeda