Junački remi u Varšavi, žalimo za šansama u nastavku

Piše: Reprezentacija.me 829 pregleda Dodaj komentar

mirko vucinic fudbalska reprezentacija crne goreCrna Gora je remizirala sa Poljskom, u otvorenoj utakmici sa brojnim šansama na obje strane – mi žalimo za Damjanovićevom i Vukčevićevom u nastavku, napadač Seula postigao gol u prvom poluvremenu.

Odavno borbeniji meč u gostima nije odigrala Crna Gora, trijumf je bio imperativ jednima i drugima, remi više odgovara “sokolima”.

Ali imamo za čime da žalimo, mada ni Poljska opsada nije bila bezazlena, posebno u prvom poluvremenu i na startu nastavka. Uslijedile su potom najbolje šanse za Crnu Goru.

Damjanović je u 69. minutu šutirao preko gola, nakon što je Božović sjajno prošao i namjestio mu loptu koja je pritom, utisak je, malo odskočila, tek da u šutu omete napadača Seula.

Samo minut kasnije Damjanović je ponovo bio u dobroj situaciji, a tek rezervista Simon Vukčević u 83. minutu, kada je promašio loptu slabijom desnom nogom.

Preživjeli smo zato mogući penal za Poljake, kada je Soboti suđen ofsajd u 52. minutu i gol koji nije priznat, zbog još jednog, ali očiglednog ofsajda Poljaka u sudijskoj nadoknadi.

Poveli smo rano, u 11. minutu golom Damjanovića na asistenciju Boškovića poslije odlične kontre, ali je već u 16. izjednačio Levandovski

Uz izostanak Jovetića, sredinom prvog poluvremena povrijedio se kapiten Vučinić, morao je da ga zamijeni Kasalica.

U preostala dva meča u grupi Engleska je deklasirala Moldaviju 4:0, a Ukrajina potopila San Marino 9:0.