Zimske olimpijske igre: Eldar Salihović 42. u slalomu

Piše: Vladan 335 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski skijaš Eldar Salihović završio je dvije slalomske trke na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu na 42. mjestu.

Bio je bolje plasiran od trojice takmičara koji su završili trku, a zaostao je za pobjednikom 27.73 sekunde.

Olimpijski šampion postao je Francuz Klemen Noel, nakon briljantne druge vožnje i 61 stotinkom prednosti ispred Austrijanca Johanesa Štrolca, koji je bio vodeći nakon prve.

Noel je u prvom nastupu imao šesto vrijeme, ali njegov zaostatak od 38 stotinki za vodećim Štrolcom davao mu je dobre izglede u borbi za odličja. Postava druge vožnje je 24-godišnjem Francuzu bolje odgovarala, što je dokazao ostvarivši ubjedljivo najbolje vrijeme među desetoricom najboljih iz prve vožnje.

Štrolc može da bude zadovoljan i srebrom, jer je u alpskoj kombinaciji potpuno neočekivano postao olimpijski pobjednik.

Bronzanu medalju i svoje prvo olimpijsko odličje osvojio je aktuelni svjetski prvak u slalomu Sebastijan Fos-Solevag sa zaostatkom od 70 stotinki.