Plasman karijere: Eldar Salihović 41. u olimpijskom veleslalomu

Piše: Vladan 312 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski alpski skijaš Eldar Salihović ostvario je najbolji plasman u karijeri, pošto je u olimpijskom veleslalomu u Pekingu zauzeo 41. mjesto.

Salihovć je imao zaostatak za pobjednikom Markom Odrmatom od 32,19 sekundi, a u prvoj vožnji u kojem je imao 47. vrijeme taj je zaostatak iznosio nešto manje od 16 sekundi.

Druga vožnja na stazi Jancin je kasnila sat zbog sniježne mećave i slabije vidljivosti.

Salihović, koji je imao startni broj 69, nastup je završio u vremenu dva minuta, 41 sekunda i 54 stotionke. Olimpijski veleslalom vozilo je 89 skijaša, a obje vožnje završilo je 47.

Na pethodnim ZOI u Pjongčangu Salihović je u veleslomu bio tek 64.

On nastup u Pekingu završava slalom 16. februara.

Crna Gora je u Pekingu imala tri takmičara sa normama, Jelena Vujičić nije uspjela do plasmana u veleslalomu i slalomu, dok je Aleksdandar Grbović u prvoj trci nordijskog skijanja – sprintu bio 84, u drugoj na 15 kilometara klasičnim stilom 93.