Teodo srušio Makedonce, maestralna partija Petra Kusovca

Piše: Ognjen 311 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Teoda savladali su TFT iz Skoplja  98-83.

Ovom pobjedom Tivćani su napravili veliki korak ka plasmanu u narednu fazu Balkanske lige.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi i međusobnom smjenjivanju u vođstvu. Na kraju dionice bilo je 22-21 za goste koji su pogodili trojku sa zvukom sirene.

Teodo pojačava odbranu i u drugoj četvrtini postiže 26 a prima 14 koševa, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 47-36. Makedonci, pojačani američkim igračima,, nisu imali rješenja za razigranog Kusovca  koji je i pogađao i asistirao.

Tivćani bolje otvaraju nastavak utakmice i dolaze do prednosti od 16 poena razlike. Tada su se razigrali “Amerikanci” koji smanjuju na 53-46. Tivćani su imali dosta problema sa ofanzivnim skokom gostiju. Uoči posljednje dionice bilo je 67-57 za Teodo.

Pokušali su gosti da preokrenu, ali iskusni Tivćani nisu dozvolili iznenađenje. Briljirao je maestralni Kusovac sa 46 poena i odličnom igrom u odbrani.

Veoma važna pobjeda našeg sastava i nastavak odličnih igara u Balkanskoj ligi.