“Studenti” na krilima sjajnog Vinjalesa srušili Cibonu

Piše: Ognjen 199 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši SC Derbija pobijedili su u “Morači” Cibonu 93:87, u posljednjem meču petog kola ABA lige.

Podgorički tim kontrolisao je zbivanja na parketu od početka do kraja i zasluženo došao do trećeg trijumfa u sezoni.

Već tokom druge četvrtine Derbi je imao dvocifrenu prednost, a najviše je ona u trećem periodu išla do plus 18.

Cibona je u završnici uspjela da dođe na minus pet i imala napad, ali je Vildoza promašio trojku za potpun priključak u posljednjem minutu utakmice.

Ponovo je Kajl Vinjales bio centralna figura na parketu, a kada je on tako razigran “studenti” imaju mnogo veće šanse da pobijede.

Plejmejker Derbija ubacio je 32 poena i podijelio pet asistencija, Slavković je dodao 15 koševa, Megi 13, a Kamenjaš 12, uz sedam skokova.