SC Derby izgubio u Čačku

Piše: Reprezentacija.me 272 pregleda Dodaj komentar

SC Derby nije imao šansi u Čačku u 7. kolu Admiralbet ABA liga.

Podgorički košarkaši su izgubili od Borca (87:76) za treći poraz u regionalnom takmičenju ove sezone, ujedno i treći van dvorane “Morača”.

“Studenti” su dobro otvorili utakmicu, rano imali i 10 poena prednosti (24:14), ali Čačani su sve vrijeme držali priključak.

Imali su minus jedan na poluvremenu, a u trećoj četvrtini je tim Andreja Žakelja ušao u seriju grešaka u napadu, domaćin se raspucao i nakon 30 minuta imao velikih 11 poena viška – 67:56.

Napadački ritm Derby-ja gotovo da nije postojao u drugom dijelu, ali je sedam minuta prije kraja trojkom Dokinsa prišao na 72:66. Ipak, Borac je odgovorio serijom 8:0 vratio sigurnu prednost i praktično riješio pitanje pobjednika.

SC Derby je imao čak 25 izgubljenih lopti, pa mu nije bilo dovoljno ni 11 ofanzivnih skokova Kenana Kamenjaša (imao ih je ukupno 20 uz 16 poena).