Slađana Perunović treća na polumaratonu u Splitu

Piše: Ognjen 742 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska atletičarka Slađana Perunović osvojila je danas treće mjesto na polumaratonu u Splitu. Članica Atletskog kluba Nikšić trku je završila za sat, 20 minuta i 22 sekunde.

Trener crnogorske olimpijske Drago Musić kazao je da je trka bila taktička, a staza zahtjevna. “Perunović se slabo snašla u završnici trke. Nije se specijalno pripremala za tu trku, koju je istrčala iz punog treninga. Sve u svemu nema razloga za nezadovoljstvo”, rekao je Musić.

Pobijedila je Agneš Čibet iz Kenije (1:18,42), ispred Mađarice Zite Kašer (1:18,55). U muškoj konkurenciji najbrži je bio Kenijac Henri Kemboi (1:07,31), ispred sunarodnika Kibuta Pop Abela (1:07,48) i Marokanca Lohčerija Makroija(1:09,43). U trci na 5.000 metara Nikšićanin Miloš Mikić bio je četvrti sa rezultatom 16,33 minuta.

Njegov klupski drug Veselin Petrušić zauzeo je četvrto mjesto u svojoj kategoriji (1:26,35), dok je član tivatskog Arsenala, Dragan Jovanović, bio treći u polumaratonskoj trci, u svojoj kategoriji, sa rezultatom sat i 27,36 minuta. Splitski polumaraton, koji je održan 15.put,okupio je više od 1.500 takmicara iz 25 država svijeta.