SC Derbi u neizvjesnom meču poražen u Železniku

Piše: Ognjen 238 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši SC Derbija su upisali četvrti poraz u Admiralbet ABA ligi ove sezone.

Tim Andreja Žakelja je u uzbudljivom meču pao u Železniku protiv FMP-a rezultatom 104:99, iako je na minut i 57 sekundi prije kraja imao plus četiri (93:89).

FMP je tako ostao neporažen kod kuće i u četvrtoj utakmici ove sezone, SC Derbi je ostao na četiri trijumfa, od čega tri u “Morači”.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao i do 15 poena prednosti, ali je podgorički tim strpljivo smanjivao minus, početkom drugog poluvremena i prešao u vođstvo.

Uzbuđenja su, ipak, na kraju donijeka sreću FMP-u koji je prije svega trojkama stigao do šeste pobjede.

Kajl Vinjales je za SC Derbi upisao 18 koševa, Flečer Megi 16, a Džastin Edvards 15, dok je Kenan Kamenjaš upisao dabl-dabl – sa 11 pogodaka i 13 skokova.

Najbolji u FMP-u je bio Danilo Tasić (25).