Primorac slavio nad Trstom!

Piše: Ognjen 529 pregleda Dodaj komentar

Primorac je pobijedio Trst 9:8 i napravio prvi, veliki korak u grupi D ka plasmanu u četvrtfinale vaterpolo Evrokupa.

IzabraniciZorana Maslovaranagovijestili su ovakav epilog u drugoj četvrtini koju su dobili 4:1, a serijom od 3:0 (za četiri minuta i 20 sekundi) potpuno su zbunili italijansku ekipu koja je u posljednje dvije četvrtine ušla sa zaostatkom od četiri gola.

Draško Brguljan i drugovi 16 minuta su igrali disciplinovano, potpuno zaustavili brzu igru Italijana i mogućnost da dođu do lakih golova, a bili su i bolji u plivanju. Očekivalo se da će Kotorani nakon poluvremena da dodaju gas i rasterećeno uđu u posljednjih osam minuta, ali došlo je do preokreta. Odnosno domaćin je prepustio inicijativu gostima iz Trsta koji su treću čevrtinu dobili 2:1, a na 52 sekinde približili su se na gol zaostatka – 9:8. Posljednju dionicu gosti su bolje odigrali, Kotorani su imali i mnogo sreće u uvodnim minutama, a nakon što je Valentino pogodio za ,,minus jedan“ (8:7), ključni gol u narednom napadu, koji je, ispostavilo se težak tri boda, dao je kapitenMarko Gopčevićna 2.41 do kraja.

Italijani su imali napad za remi na četiri sekunde prije kraja, ali je šut, odnosno lopta od strane Velntina zavšila u bloku domaćina.

Naredni meč Prmorac igra 19. oktobra sa Panioniosom, koji je danas izgubio od Ortiđe 13:12. U porazu grčke ekipe crnogorski internacionalac Nikola Moskov dao je četiri gola.

KOTOR – Bazen ,,Zoran Džimi Gopčević“. Gledalaca: 300. Sudije: Humandreu (Španija) i Hentšel (Njemačka). Rezultat po četvrtunama: 3:2, 4:1, 1:2, 1:3

PRIMORAC: Kralj, Brguljan, Marković 1, Gopčević 2, Mršić 2, Lambie, Perov, Kastrop, Vico 1, Vučković, P. Ćetković 1, Stanojević 2, D. Ćetković.

TRST: Oliva, Podgornik, Petronio 2, Buljubašić, Vrlič, Valentino 2, Dašić 1, Mezaroba, Raci 1, Marciali, Bini 2, Mladošić, Karuso.

IZVOR: pobjeda.me