Poraz za kraj: Turska slavila u Podgorici i otišla u baraž

Piše: Ognjen 271 pregleda Dodaj komentar

Porazom od Turske 2:1, ukupno četvrtim u grupi G, fudbalska reprezentacija Crne Gore zaključila je kvalifikacioni ciklus za Svjetsko prvenstvo u Kataru iduće godine.

Izabranici Štefana Kunca, koji su vrlo motivisani doputovali u Podgoricu, večerašnjim trijumfom ovjerili su plasman u baraž.

Vizu za Katar izborila je Holandija, koja je pred svojim navijačima bila bolja od Norveške 2:0.

Na krilima sjajne igre i rezultata protiv “lala” tri dana ranije, “sokoli” su sjajno otvorili susret protiv Turaka.

Bećiraj je u 3. minutu na asistenciju Savića donio vođstvo našoj selekciji.

Sredinom poluvremena Turska je odgovorila. Neopreznost odbrane, ponajviše Vešovića, kaznio je Akturkoglu.

Uoči odlaska na odmor “crveni” su vrlo lako mogli do nove prednosti, ali Osmajić, pa zatim i Tomašević nisu iskoristili dobre prilike.

Preokret i pobjedu Turcima obezbijedio je rezervista Kokču na isteku 60. minuta. Lopta je zakačila Tomaševića i prevarila Šarkića.

Crna Gora je četiri minuta kasnije bila blizu poravnanja, ali je Sojundžu sa gol linije otklonio opasnost poslije udarca Vukotića.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa je desetkovana Crna Gora morala da se pomiri s porazom.

Izabranici Miodraga Radulovića su ciklus završili kao četvrtoplasirani sa 12 bodova.

Holandija je sakupila 23, Turska 21, Norveška 18. Letonija je zauzela petu poziciju sa devet bodova, dok je Gibraltar ostao na nuli.

Crna Gora – Turska 1:2 (Bećiraj 3 – Akturkoglu 22, Kokču 60)