Poraz “plavih” na oproštaju od Evrokupa

Piše: Ognjen 768 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Budućnosti poraženi su na svom parketu od Gran Kanarije 88:83 u posljednjem kolu druge faze Evrokupa.

U utakmici u kojoj su odbrane bile nešto opuštenije, jer nije imala rezultatski značaj, Podgoričani su upisali peti neuspjeh u Last 32 fazi Evrokupa.

Odlično su šutirali košarkaši Budućnosti u prvom poluvremenu za tri poena, naročito u uvodnoj dionici. Blistao je tada kapiten Suad Šehović, kada je ubacio četiri trojke.

Nakon plus sedam na kraju prve četvrtine (29:22), uzvratili su gosti sa Kanarskih ostrva u drugoj četvrtini sa 27:17 i otišli sa tri poena viška na veliki odmor.

Vodila je španska ekipa i konstantno tokom treće četvrtine, ali se Budućnost vratila u posljednjoj.

Uspjeli su izabranici Igora Jovovića da u nekoliko navrata priđu na samo dva poena zaostatka, a onda poslije zakucavanja Dašića da izjednače 76:76, četiri minuta prije kraja.

Nakon toga je Gran Kanarija opet došla do plus četiri, ali su domaći uspjeli da smanje na minus jedan i došli do lopte u posljednjem minutu, međutim prokockali su napad za vođstvo. Kaznili su to košarkaši iz Španije i preko O’Lirija vratili plus tri, 86:83, na nešto više od pola minuta prije kraja.

Potom je Rejnolds promašio za tri, Planinić nakon ofanzivnog skoka dobio blokadu i sve je bilo gotovo.

Odličan je u redovima Budućnosti bio Dašić sa 20 poena, 17 je dodao kapiten Šehović, a 15 Rejnolds. Kod gostiju, koji su kao pobjednici grupi prošli u osminu finala, po 16 poena za Kendala i Tavaresa.