Pobjeda protiv Albanije za kraj kvalifikacija

Piše: Reprezentacija.me 842 pregleda Dodaj komentar

174331_DSC_7661Pirovom pobjedom protiv Albanije (3:1), za 92 minuta, odbojkaši Crne Gore završili su neuspješne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, koje se naredne godine održava u Poljskoj.

Očekivan trijumf protiv najslabijeg rivala u kvalifikacionoj grupi F, nije, međutim, popravio loš utisak koji su „crveni“ ostavili u porazima protiv Ukrajine (3:1) i naročito Makedonije (3:0), zbog kojih i nijesu ispunili cilj, plasman u narednu rundu.

Ipak, Crna Gora je, makar, časno završila turnir u Skoplju, jer bi i neuspjeh protiv Albanaca bio ravan katastrofi…

“Za mene je ovo veliki neuspjeh, da ne kažem nešto teže. Dobili smo Albaniju od koje smo bolji, nije to bilo toliko loše, iako smo u drugom setu popustili. Ali, nakon dva poraza, zaustaviti brod je dosta teško”, kazao je crnogorski selektor Nikola Matijašević.

U odnosu na meč protiv Makedonije, Matijašević je izvršio tri promjene u startnoj postavi, pa su šansu dobili korektor Aleksandar Minić (umjesto povrijeđenog Miloša Ćulafića), srednji bloker Gojko Ćuk (Luka Šuljagić) i primač Balša Radunović (Marko Bojić), a meč su ponovo počeli i tehničar Marko Vujović, srednjak i kapiten Milan Marković, primač Aleksandar Milivojević, te libero Ivan Rašović.

Simo Dabović, Ćulafić i Bojić uopšte nijesu ulazili u igru, Šuljagić je počeo četvrti set, dok je Ivan Ječmenica ulazio u igru u drugom i četvrtom.

“Htio sam da dam šansu mlađim igračima, Ćuku i Radunoviću, i oni su je potpuno iskoristili. Igrali su vrlo dobro, i to je jedina pozitivna stvar iz ovog turnira. Vujović je igrao, jer je u boljoj formi od Dabovića, mada ni on nije briljirao”, dodao je Matijašević.

U prvom setu je Albanija odolijevala do 11:10, nakon čega se Crna Gora odlijepila na 15:11, a onda serijom 4:0 i na 20:13, čime je prelomila ovaj set.

174137_DSC_7647Drugi set je bio najneizvjesniji. Naša selekcija je rano povela 7:3, ali je Albanija izjednačila na 15:15, potom je serijom 3:0 stigla i do tri poena prednosti na 21:18. „Crveni“ su uspjeli da izjednače na 21:21, a na 23:23je Albanija sa dva uzastopna poena uspjela da izjednači rezultat.

Na krilima igre iz prethodnog seta, Albanci su bili dobar takmac Matijaševićevim izabranicima i dobrim dijelom trećeg seta, odnosno do 17:16. Tada je Crna Gora, međutim, dodala gas i serijom 8:0 lako riješila set u svoju korist.

Četvrti set je odlučen već na početku, kada je Crna Gora povela 6:0, a već na drugom tehničkom tajm-autu je imala veliki 10 poena prednosti (16:6)…

U posljednjem meču Makedonija je bila bolja od Ukrajine 3:0 (29:27, 25:23, 25:14), i izborila direktan plasman u treću rundu kvalifikacija, dok će Ukrajinci igrati u drugom kolu.

Crnogorski odbojkaši će se ponovo okupiti u utorak veče u Budvi, i početi pripreme za Evroligu. Matijašević će na pripreme okupiti 16 igrača, dva više u odnosu na protekle, uključujući povratnika Vojina Ćaćića.

“Želim da vidim što više kandidata, i, zašto da ne, da stavim malo pritisak na one koji su se malo uljuljkali da su nezamjenljivi, sigurni i koji nijesu pružali ono što se od njih očekuje”, zaključio je Matijašević.

Crna Gora – Albanija 3:1 (25:16, 23:25, 25:16, 25:14)

173244_DSC_7634Skoplje – Dvorana: „Kale“. Glealacala: 130. Sudije: Hosnut (Turska) i Vinalijev (Bugarska). Poeni iz napada: Crna Gora 47, Albanija 40. Poeni iz bloka: Crna Gora 15, Albanija 11. Poeni iz servisa: Crna Gora 5, Albanija 3. Greške: Crna Gora 17, Albanija 31.

Crna Gora: MINIĆ 19, Bojić, ĆUK 9, RAŠOVIĆ (libero), Dabović, RADUNOVIĆ 9, MILIVOJEVIĆ 15, VUJOVIĆ 6, Šuljagić, MARKOVIĆ 7, Ječmenica 2, Ćulafić.

Albanija: DŽELATI 19, A. Daši, DRAGOJ 6, J. Daši 5, Memija, TROKA 15, KALI 2, Muftari 1, GORENDŽA (libero), KASA 1, REŠKETA 5, Liša.

Izvor: Vijesti