“Plavi” prekinuli seriju poraza: Budućnost bolja od Olimpije

Piše: Vladan 792 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su četvrtu pobjedu u ABA ligi.

U 6. kolu regionalne lige, tim Aleksandra Džikića pobijedio je Olimpiju rezultatom 85:69.

“Plavi” su odlično odigrali prvo poluvrijeme, pogotovo u fazi odbrane, pošto su za 20 minuta primili svega 23 poena. Na odmor se otišlo sa prednošću od 22 poena prednosti (45:23).

U trećoj četvrtini gosti su se raspucali, pogotovo sa linije 6.75. Ubacili su šest trojki i do kraja trećeg perioda smanjili zaostatak na pet poena (58:53).

Četiri i po minuta prije kraja gosti iz Ljubljane prišli su na minus tri (70:67). Uslijedio je presudan trenutak na meču, serija Budućnost 9-0. Trojka Šehovića, a potom i Edvin Džekson sa dvije vezane trojke (79:67), “plavi” su uspjeli da se odlijepe i meč mirno privedu kraju.

Džekson i Alen Omić ubacili su po 11 poena, po deset Filipa Barovića, Nemanje Gordića i Erla Klarka.

U Olimpiji najefikasniji je bio Dražen Bubnić sa 13.

Bitna pobjeda pred duel sa Žalgirisom u petak u šestom kolu Evrolige, takođe u Podgorici.