Olimpijski šampioni bolji od svjetskih: Brazilci osvojili Ligu nacija!

Piše: Reprezentacija.me 235 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Brazila su pobjednici Lige nacija!

Olimpijski šampioni su u velikom finalu u Riminiju savladali prvake svijeta Poljake poslije preokreta 3:1 (22:25, 25:23, 25:16, 25:14).

U duelu olimpijskih i svjetskih šampiona, u pravom odbojkaškom klasiku, Brazil je poslije uzbudljiva prva dva seta, bez većih problema dobio naredna dva za veliku pobjedu.

‘Selesao’ je bogatoj kolekciji dodao i prvo zlato iz Lige nacija. U prethodna dva izdanja, brazilska reprezentacija je zauzimala četvrto mesto.

Ujednačena borba vodila se početkom meča, da bi od 7:6 Poljska bila konstantno u prednosti tokom prvog seta. Zaprijetili su Brazilci u završnici, čak poveli 20:19. Ipak, svjetski šampion je bio na visini zadatka, pa je prvi set završio u svoju korist.

U drugom je Brazil diktirao ritam, pa je imao vođstvo 18:13. Poslije fantastičnih servisa Džizge, Poljska je izjednačila na 18:18. Ipak, u završnici je fantastično dizao Bruno i olimpijski šampioni su izjednačili u setovima.

Razigrali su se Brazilci. Bili su znatno bolji u napadu, manje su griješili, pa su u oba naredna seta brzo stizali do osjetne prednosti. Nisu Poljaci uspjeli da se vrate na nivo iz prvog seta, nedostajao im je Leon u pravoj formi, pa su na kraju morali da se zadovolje srebrom.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Valas de Souza sa 22 poena, Joandi Leal je osvojio 17, a Lukareli 13. Na drugoj strani Bartoš Kurek je brojao do 17, Mihal Kubjak do 15.

U meču za bronzu Francuska je savladala Sloveniju rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:18, 25:19. Trikolori su potpuno zasluženo stigli do svoje druge medalje u ovom takmičenju, poslije srebra iz 2018. godine. Najbolji igrač susreta bio je Ervin Engape sa 18 poena, slijedio ga je Stefan Boje sa 15, dok je u selekciji Slovenije Tonček Štern zabilježio 12, a Tine Urnaut 10 poena.