Mladost Donja Gorica “melje” redom favorite, Bokelj kiksao protiv Zete

Piše: Reprezentacija.me 865 pregleda Dodaj komentar

Berane, Podgorica i Bokelj – do ovog kola tri vodeća tima, nisu ostvarili pobjede u mečevima 24. runde Druge crnogorske fudbalske lige.

Trojku je “razbila” Mladost DG, koja se jučerašnjom pobjedom nad Beranama (1:0) probila na 2. mjesto, istisnuvši Bokelj van zone baraža.

Do pobjede nad Beranama na “DG areni” Mladost je došla golom Željka Krstovića u 13. minutu.

Beranci su ostali prvi, ali imaju samo bod više od Mladosti DG, dva više od Podgorice, koja je danas kod kuće igrala samo 0:0 sa Beranama.

Bokelj je u Kotoru neočekivano poražen od Zete (1:2), koja je ostvarila vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak.

Zeta je pod Vrmcem povela golom Filipa Kalačevića iz penala u 23. minutu, a kada je Petar Vukčević u 37. sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca povećao na 2:0, bilo je jasno da je trijumf nemoguća misija za tim Slobodana Draškovića.

Sve što su domaći uspjeli do kraja jeste da smanje rezultat, golom Vladana Kordića u 71. minutu.

Otrant-Olympic je u Ulcinju pobijedio Igalo 2:0 u direktnom obračunu rivala koji se bore za opstanak.

Sve je na Velikoj plaži bilo odlučeno u prvom poluvremenu – Balša Banović je pogodio u 18. minutu glavom nakon prekida, da bi Fatmir Molabećirović u 39. odbitak od stative ubacio u mrežu.

Na dnu tabele, Zeta ima 27 bodova, Igalo 21, a Otrant 21. Ulcinjani imaju i meč više.

Jedna ekipa preseliće se u niži rang, uz OFK Nikšić koji je odustao na polusezoni.

Tabela: Berane 36 bodova (22 utakmice), Mladost DG 35 (22), Podgorica 34 (21), Bokelj 32 (21), Kom 30 (21), Grbalj 27 (21), Zeta 24 (21), Igalo 23 (21), Otrantb 21 (22).

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!
IZVOR: Vijesti