Mladost Donja Gorica “melje” redom favorite, Bokelj kiksao protiv Zete

Piše: Reprezentacija.me 824 pregleda Dodaj komentar

Berane, Podgorica i Bokelj – do ovog kola tri vodeća tima, nisu ostvarili pobjede u mečevima 24. runde Druge crnogorske fudbalske lige.

Trojku je “razbila” Mladost DG, koja se jučerašnjom pobjedom nad Beranama (1:0) probila na 2. mjesto, istisnuvši Bokelj van zone baraža.

Do pobjede nad Beranama na “DG areni” Mladost je došla golom Željka Krstovića u 13. minutu.

Beranci su ostali prvi, ali imaju samo bod više od Mladosti DG, dva više od Podgorice, koja je danas kod kuće igrala samo 0:0 sa Beranama.

Bokelj je u Kotoru neočekivano poražen od Zete (1:2), koja je ostvarila vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak.

Zeta je pod Vrmcem povela golom Filipa Kalačevića iz penala u 23. minutu, a kada je Petar Vukčević u 37. sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca povećao na 2:0, bilo je jasno da je trijumf nemoguća misija za tim Slobodana Draškovića.

Sve što su domaći uspjeli do kraja jeste da smanje rezultat, golom Vladana Kordića u 71. minutu.

Otrant-Olympic je u Ulcinju pobijedio Igalo 2:0 u direktnom obračunu rivala koji se bore za opstanak.

Sve je na Velikoj plaži bilo odlučeno u prvom poluvremenu – Balša Banović je pogodio u 18. minutu glavom nakon prekida, da bi Fatmir Molabećirović u 39. odbitak od stative ubacio u mrežu.

Na dnu tabele, Zeta ima 27 bodova, Igalo 21, a Otrant 21. Ulcinjani imaju i meč više.

Jedna ekipa preseliće se u niži rang, uz OFK Nikšić koji je odustao na polusezoni.

Tabela: Berane 36 bodova (22 utakmice), Mladost DG 35 (22), Podgorica 34 (21), Bokelj 32 (21), Kom 30 (21), Grbalj 27 (21), Zeta 24 (21), Igalo 23 (21), Otrantb 21 (22).

IZVOR: Vijesti