Mađari prvi finalisti

Piše: Reprezentacija.me 738 pregleda Dodaj komentar

madjari vaterpoloMađari iz potpuno drugog plana stižu u velikom stilu do finala Svjetskog prvenstva. Selekcija koju je odabrao Benedek slavila je protiv Hrvatske 11:10.

Sjajno je bilo prvo polufinale SP u Barseloni. Fenomenalnih je bilo golova a od samog starta je mirisalo na nizvjesnost. Mađari su u posljednjoj četvrtini stigli do plus 3. Bedo je postigao gol za 10:7 na 6:43 prije kraja meča. Ipak Hrvati su se vratili.

U svakom napadu su igrači selektora Tucaka imali igrača više i to su iskoristili. Na 2:38 prije kraja Joković je pogodio za izjednačenje na 10:10.

Mađare to nije poremetilo, Deneš Varga je minut ipo prije kraja nakon sjajne asistencije Danijela Varge daje gol za pobjedu od 11:10.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vamoš sa tri gola, a blistao je na golu Nađi koji je između ostalog odbranio i dva peterca.

KLJUČNE RIJEČI: , , , ,