Kadeti izgubili od Mađarske

Piše: Vladan 2.6k pregleda Dodaj komentar

kadeti fudbalKadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom prijateljskom meču od selekcije Mađarske rezultatom 3:0.

Mađari su meč odigran na terenu Trening kampa FS Mađarske riješili već u prvom dijelu, kada su dva puta zatresli mrežu našeg gola.

Naša reprezentacija je dobro otvorila i već u petom minutu nakon odličnog dodavanja Šarkića sam pred golmanom protivnika našao se Camaj koji je umjesto mreže pogodio stativu. Ljuticini izabranici nastavili su sa ofanzivnom igrom i imali još dvije prilike preko Burzanovića i Popovića prije nego što su Mađari postigli vodeći pogodak.

Domaćin je promašaje naše selekcije kaznio u 20. minutu nakon kontranapada – odličan prodor po lijevoj strani krunisao je Damaždi koji je sa nekoliko metara poslao loptu iza leđa Vuksanovića.

Nakon vodećeg pogotka Mađari su preuzeli kontrolu igre u 27. minutu došli do dva gola prednosti preko Korožmana koji je iskosa sa lijeve strane udarcem po zemlji pogodio suprotan ugao našeg gola.

U nastavku susreta bilo je znatno manje prilika ali su Mađari uspjeli da iskoriste jednu – u 53. minutu Forgaš je prošao po lijevoj strani, uputi centaršut na drugu stranu gdje je spremno čekao Peter koji je rutinski realizovao ukazanu priliku.

Nakon meča selektor Ljutica istakao je da su Mađari u današnjem susretu upisali zasluženu pobjedu u današenjem susretu.

Poslije odigrane noćne utakmice u utorak koja je protekla u jakom ritmu i sa mnogo bespoštednih duela, odigrali smo revanš u kojem je domaćin upisao zasluženu pobjedu. Dobro smo otvorili meč, u prvih 20. minuta izgradili najizglednije šanse Camaja, Burzanovića i Popovića koje su potvrdile našu dominaciju u tom periodu utakmice. Za propuštene prilike bili smo kažnjeni nakon grešaka naše odbrane. U drugom poluvremenu probali smo ulaskom igrača sa klupe da preokrenemo tok utakmice ali to nije dalo željeni rezultat kao na meču odgiranom u utorak. Ostaje nam da ispravimo slabosti uočene na drugoj utakmici do početka kvalifikacija a odličan putokaz nam je prvi meč sa kvalitetnim protivnikom kada smo bili apsolutno dominantni i upisali zaslužen trijumf“, rekao je Ljutica.

Mađarska – Crna Gora 3:0

1:0 – Aleks Damaždi 20′
2:0 – Kevin Korožman 27′
3:0 – Bence Peter 53′

Mađarska: Barna Major, Mate Katona, Đeorđi Hursan, Ričard Dudaš (Bence Peter), Bonifas Čonka, Atila Haris, Aleks Damždi (Peter Forgaš (Ištvan Šatmari), Bence Pavković, Kevin Korožman, Airton de Oliveira (Adam Gogič), Roland Salai.

Crna Gora: Milisav Vuksanović (Matija Šarkić), Stefan Knežević, Božidar Đukić (Petar Šušić), Blagoje Đurković, Balša Boričić (Miomir Đuričković), Driton Camaj (Zoran Petrović), Marko Burzanović (Mihailo Perović), Nikola Vujnović, Nikola Popović, Bojan Magud (Danilo Marković), Oliver Šarkić (Vuk Orlandić).