I SC Derbi čuva “Moraču”

Piše: Ognjen 137 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši SC Derbija pobijedili su Borac iz Čačka u “Morači” 88:74.

Studenti su ubjedljivo na kraju slavili, ali su tek u finišu osigurali trijumf, a onda trojkama zasuli koš gostiju.

Borac je bio tim koji je bio bolji u prvom poluvremenu i konstantno držao prednost.

Naš sastav se vratio, međutim serijom loših poteza u posljednjem minutu druge četvrtine, zaključno sa trojkom Lautara Lopesa uz zvuk sirene, omogućio da Borac ima 7 poena viška nakon 20 minuta.

SC Derbi se vratio u egal na startu nastavka, a onda je bilo neizvjesno sve do posljednja tri minuta.

Od rezultata 74:72 uslijedila je serija 14:2 na krilima Vinjalesa i Slavkovića za ugodan trijumf.

Kenan Kamenjaš je bio najefikasniji sa 15 poena uz 10 skokova. 13 poena (11 u posljednjem periodu) dodao je Kajl Vinjales, po 12 su ubacili Megi i Edvards.

Na drugoj strani po 14 poena Pecarski i Marinković. Naš reprezentativac Bojan Tomašević je dao četiri poena uz tri skoka.

SC Derbi je upisao četvrti trijumf, dok je Borac ostao na dvije pobjede.