FMP prekinuo pobjednički niz: Budućnost Voli izgubila u Železniku

Piše: Vladan 808 pregleda Dodaj komentar

Budućnost Voli je u 2. kolu savladala Crvenu zvezdu u Beogradu, ali je stala u duelu sa njenom filijalom – lider ABA lige je nakon osam uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima, tj. sedam u regionalnoj ligi, poražen na gostovanju FMP-u (89:79).

„Panteri” su našli rješenje za ono što niko nije uspio u sjajnom nizu tima Petra Mijovića, jer je potpuno zaustavljen pik’en’rol sa Hasanom Martinom.

Amerikanac je djelovao nezaustavljivo u novembru i decembru i u ABA ligi i u Evrokupu, ali ga je 35-godišnji trener tima iz Železnika, Vladimir Jovanović,  potpuno izbacio iz igre agresivnom odbranom.

Koliko je snažni centar bio neprimjetan, dovoljno govori činjenica da se u listu strijelaca upisao tek na isteku 25. minuta.

FMP je od početka vodio i trojkom Marka Jeremića stekao plus osam u 13. minutu (27:19). Srećom, Skot Bamfort je ušao u šutersku seriju i sa tri trojke vratio „plave” u igru – 33:33. I Džastin Kobs je pogodio iza linije 6,75 u posljednjem minutu 1. poluvremena za 43:43 na odmoru.

Kobs je dva puta na startu nastavka donosio plus tri (48:45 i 50:47), ali je FMP uzvratio sa osam vezanih poena, a onda košem Duopa Rita otišao na sedam razlike pred 10 minuta odluke (68:61).

Suad Šehović je trojkom na startu posljednjeg kvartala smanjio na 68:64, ali su Stefan Pot sa dva bacanja i njegov imenjak Đorđević vratili rekordnih plus osam (72:64) na osam minuta do kraja.

Mijović je odmah uzeo tajm-aut, ali nije pomoglo – „panteri” su ofanzivnim skokom potpuno razorili odbranu „plavih”, koji su ostali bez koncentracije i u napadu, pa je Okben Ulubaj na šest minuta do kraja donio dvocifrenu razliku (78:68).

Kada je 80 sekundi kasnije Martin promašio oba slobodna bacanja, bilo je jasno da je seriji pobjeda došao kraj…

FMP – BUDUĆNOST VOLI 89:79 (20:17, 23:26, 25:18)

FMP: RIT 13 (2-1), Pecarski, Jeremić 10 (7-4), POT 12 (8-5), Đoković 5, RADANOV 9 (1-1), Radovanović 18 (4-2), TEJIĆ 4 (4-2), Šešlija, ULUBAJ 7 (2-1), Đorđević 11 (4-1), Momirov.

Budućnost Voli: KOBS 16 (4-4), Ivanović 8 (6-4), Bamfort 18 (6-5), ŠEHOVIĆ 3, MARTIN 8 (6-2), Ilić, Z. Nikolić, KILPATRIK 3 (4-3), Božić, Popović 2, Mejers 10 (4-4), D. NIKOLIĆ 11 (5-4).