Budućnost Voli poražena u Železniku

Piše: Ognjen 326 pregleda Dodaj komentar
Foto - Dragana Stjepanović / ABA liga

Početak nije nagovještavao takav epilog, ali košarkaši Budućnost Volija su nadigrani u Železniku.

“Plavi” su doživjeli drugi poraz u ABA ligi, bolji je bio FMP koji je slavio rezultatom 96:91.

Podgorički tim je odlično otvorio meeč, strpljivo gradio prednost koja je bez problema brzo postala dvocifrena.

Bilo je plus 12 u dva navrata u prvoj četvrtini, ali se onda u dresu “pantera” pojavio Trent Frejzer za kojeg Budućnost nije imala rješenja.

Američki plejmejker je do poluvremena nanizao 14 poena, okrenuo rezultat u korist domaćina koji je na odmor otišao sa vođstvom 43:36.

Crnogorski šampion ni u nastavku nije mogao da pronađe ritam u napadu, pa je FMP u trećem periodu u nekoliko navrata bio na plus 13.

Prišla je Budućnost kasnije na 83:78, ali je tri minuta i 19 sekundi prije kraja Frejzer trojkom odbio nalet i lansirao FMP ka četvrtom trijumfu.

Frejzer je meč završio sa 31 poenom i osam asistencija (trojke 9-7), najefikasniji u Budućnosti je bio Tre Bel-Hejns sa 24.