Dubreta peti, povreda Jovane Peković

Piše: Reprezentacija.me 374 pregleda Dodaj komentar
Jovana Peković

Crnogorska džudistkinja Jovana Peković zbog povrede ranije je završila nastup na međuanrodnom turniru European open u Đeru, dok je Anto Dubreta osvojio peto mjesto.

Peković je u kategoriji do 78 kilograma na startu pobijedila Aleksandru Turek iz Poljske.

U toj borbi povrijedila je koljeno, pa je bila primorana da preda borbu Njemici Rafaeli Igl, koja je kasnije i osvojila prvo mjesto u kategoriji do 78 kilograma.

Dubreta je u kategoriji preko 100 kilograma, u meču za treće mjesto, poražen od Holanđanina Jura Spijkersa.

On je na startu eliminisao Kazahstanca Madija Jedilbajeva, dok je u drugom kolu izgubio od Njemca Jonasa Šhrajbera.

U repasažu savladao Akiana Monga iz Francuske i izborio meč za medalju, u kojem je Holanđanin bio uspješniji.

Na turniru u Đeru, za jednu od medalja, borilo se 396 takmičara iz 35 zemalja.