Bronza za Anđelu Berišaj

Piše: Reprezentacija.me 563 pregleda Dodaj komentar

Anđela Berišaj, crnogorska tekvondo reprezentativka, osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Tirani.

Juniorska vicešampionka svijeta je na startu takmičenja, u kategoriji do 67 kilograma, bila je slobodna. U drugom kolu je savladala njemačku takmičarku Juliku Cimerling, a u trećem je bila bolja od Zorane Sandić iz Bosne i Hercegovine.

Članica Bese je u polufinalu izgubila od Hrvatice – Arijane Oreč.

– Kao njen trener zadovoljan sam osvojenom medaljom, posebno što je do nje došla u jakoj konkurenciji i protiv takmičarki koji su dosta starije od njih. Ona ima samo 16, a nastupala je u konkurenciji takmičarki do 21 godine. Idemo dalje, čekaju nas nova iskušenja – nastup na G2 turnir Albanija open i 6. oktobra Evropsko prvenstvo za mlade u olimpijskim kategorijama – rekao je trener Bese Nikola Gegaj.

Berišaj je ove godine osvojila zlatne medalje na međunarodnim turnirima u Zrenjaninu i Vršcu, dok je srebrna bila na Kroacija openu u Zagrebu, Evropskim igrama u Sofiji, Svjetskom prezident tekvondo kupu u Draču i G2 turniru Slovenija open u Ljubljani.

Od crnogorskih reprezentativaca, u Tirani su još nastupali Vasilije Peruničić (do 74), Adžija Ganjola (do 57) i Andrea Komatina (do 57). Svi su eliminisani u prvom kolu.

Evropsko prvenstvo u Tirani okupilo je 430 takmičara iz 36 država.

IZVOR: Pobjeda