Božica Mujović u idealnoj petorci Evropskog prvenstva B divizije

Piše: Vladan 558 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska ženska juniorska reprezentacija prije 2 dana završila je Evropsko B prvenstvo u Rumuniji na 6. poziciji.

Sjajne igre naše Božice Mujović nisu ostale nezapažene. Naime, djevojka iz Bijelog Polja je na kraju turnira ušla u najbolju petorku prvenstva!

Sjajna Mujović je na 7 utakmica prvenstva u prosjeku bilježila 13.4 poena, hvatala 6.4 skoka, dijelila 3.4 asistencije i “krala” čak 4.6 lopti po meču. Što se tiče košgeterskog učinka, najbolji meč pružila je u pobjedi protiv Ukrajine (31).

U najboljih 5 košarkašica pored Mujović našle su se Vineta Birina (Letonija), Kadri Las (Letonija), Debora Dubei (Mađarska) i Borislava Hristova (Bugarska).

Prvenstvo su osvojile Mađarke koje su u finalu bile bolje od Estonije 58:52, dok su plasman u A diviziju izborile i košarkašice Izraela savladavši Letoniju 71:64 u meču za 3. mjesto.