ABA liga: Budućnost u poslednjoj četvrtini savladala Zadar

Piše: Vladan 912 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su u Morači ekipu Zadra rezultatom 75:69 , u poslednjem meču 20. kola ABA lige.

Veoma značajna pobjeda podgoričkog tima koji su ostali u trci za osvajanje drugog mjesta na kraju ligaškog dijela takmičenja.

Budučnost je loše počela meč, uz mnogo oscilacija i sa jako slabim procentom za  tri poena. Samo jednom su „plavi” vodili u prvoj dionici sa pet poena.

Međutim početkom druge četvrtine gosti su ponovo preuzeli vodstvo koja je vodila i do plus  sedam . Iskusni Luka Žorić je najviše problema stvarao domaćem sastavu koji je već do poluvremena imao 12 poena.

Košarkaši Budućnosti sustizali su razliku, a do izjednačenja na poluvremenu (45:45) stigli su košem Seada Šehovića uz zvuk sirene, skoro sa centra.

Budućnost u trećoj četvrtini počinje da poentira iz reketa, popravlja procenat šuta, međutim gosti raspoloženi u napadu ipak završavaju četvrtinu u svoju korist 60:61.

„Plavi” su bolje otvorili poslednjih 10 minuta, Klark pogađa trojku  kojom su došli do vodstva 63:61. Ušlo se u dramatičnu završnicu, domaći sastav je potpuno preuzeo meč u svoju korist . Džekson pogađa  trojku dva minuta prije kraja. Na samom kraju meča dobra odbarana Budućnosti za konačan rezultat  – 75:69.

Budućnost Voli : Earl Klark 18, Goga Bitadze 15, Edvin Džekson 10, Nemanja Gordić 9, Suad Šehović 6.

Zadar: Luka Žorić 22, Luka Božić 11, Dašić, Brzoja 8, Domagoj Vuković 7.

Budućnost u narednom kolu gostuje Megi Bemax, a u poslednjoj rundi dočekuje Cibonu.