Zvezda srušila “Ponos Izraela” – Ponovo blistali Ročesti i Bjelica

Piše: Ognjen 755 pregleda Dodaj komentar

Poslije dva vezana poraza u Zagrebu i Moskvi crveno-bijeli pokazali karakter i srušili ponos Izraela.

Posle slabog prvog poluvremena koje su odigrali bez energije crveno-bijeli su podigli nivo igre, prije svega u odbrani. Velika borba vodila se u Areni, a Zvezda je uspjela da stigne 10 poena razlike sa poluvremena 39:49 i da ravnopravno konkuriše za pobjedu (66:64).

Najviše zahvaljujući šutu za tri poena crveno-bijeli su uspjeli da preokrenu meč i da budu konkurentni za trijumf. Zvezda je u poslednjoj četvrtini u zavšnici pogodila nekoliko trojki i konstantno je imala prednost 80:77.

Foto – KK Crvena zvezda

U završnici je viđena prava drama.

Na minut i po pre kraja Zvezda je imala napad, a Ročesti pogađa za 84:82. Griješi Makabi u sljedećem napadu, ali griješi i Zvezda. Na 35 sekundi prije kraja poentira Džekson za 84:84.

Zvezda je krenula u poslednji napad, Bjelica je izblokiran, ali je lopta došla do Ročestija koji je prodorom  ispod ruke igrača ubacio loptu za 86:84 na 15 sekundi do kraja.

Makabi je imao napad za izjednačenje ili pobjedu. Tomas je pokušao trojkom, ali je promašio i Jovanović je uhvatio loptu na 4 sekunde prie kraja i fauliran je, ali je lopta bila sa strane. Zvezda je sačuvala loptu i odnjela veliku pobjedu.