Željo se odbranio, Zeta ispala iz kvalifikacija

Piše: Reprezentacija.me 683 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Zete remizirali sa Željezničarem na gradskom stadionu u Podgorici rezultatom 2:2, što im nije bilo dovoljno za prolaz u naredno kolo.

I pored problema sa povredom kapiten Zete Igor Vujačić predvodio je ekipu u meču sa Sarajlijama, dok se Nemanja Cavnić povrijedio na zagrijavanju i njegovo mjesto zauzeo je Božidar Đukić.

5. minut – Prva opasnost pred golom Zete. Dugu loptu Zebe primio je Zec, ali je u posljednjem trenutku jedan defanzivac Zete izbacio loptu u korner dok se ofanzivac Sarajlija spremao da uputi udarac.

29. minut – GOOOOOLLLL! Zeta vodi 1:0! Kiks Graovca kaznio je Kukuličić! Asistent je bio Ljujđuraj, ekipa sa “Trešnjice” anulirala je prednost Željezničara iz prve utakmice.

31. minut – Kovačević je oprobao udarac sa 20 metara, Mitrev je siguran.

32. minut –  Gol Zakarića iz slobodnog udarca sa preko 25 metara. Kratko je trajala radost Zete, a utisak je i da je golman domaćina Novović mogao bolje da interveniše jer je fudbaler Sarajlija plasirao loptu sa velike udaljenosti.

41.minut –  Centrirao je Sekulić iz prekida, a kapiten Vujačić glavom prebacio gol Željezničara.

Poluvrijeme. Zeta je povela golom Kukuličića, ali je samo tri minuta kasnije poslije jeftinog faula izjednačio Zakarić iz slobodnog udarca.

49. minut – Prvi pokušaj Zete u nastavku, Ljuljđuraj glavom šutira pored gola.

62. minut- Gol. Lendrić je pored pasivnog Vujačića sa oko 18 metara savladao Novovića. Željezničar je blizu plasmana u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

76. minut- GOOOOL! Mladi Krstović na dodavanje Ljuljđuraja je strijelac. Greška odbrane Sarajlije opet je bila uvod u pogodak Zete. 2:2 pod Goricom, dva pogotka trebaju našem timu za plasman dalje.

Sarajlije nastavljaju takmičenje, Zeta završava kvalifikacije. Zanimljiva utakmica na graskom stadionu u Podgorici, imala je zeta šanse, ali kao da nijesu dovoljno vjerovali u sebe, nijesu iskoristili svoje šanse a golovi primili naivno. Zaista šteta, Zeta i Sutjeska završavaju takmičenje, Mladost ide dalje, Budućnost 11. jula gostuje beogradskim “crno-bijelima”.