Za kraj poraz od Grčke, “ajkule” šestoplasirane u Zagrebu

Piše: Ognjen 347 pregleda Dodaj komentar

Kao i u Barseloni prije pet i po godina – vaterpolo reprezentacija Crne Gore je šestoplasirana na Evropskom prvenstvu.

Nakon još jednog ubjedljivog poraza, nakon onog od Italije u četvrtfinalu 14:8, “ajkulama” je tu i mjesto – bolja je bila Grčka u Zagrebu 15:10.

Očajan početak je usmjerio utakmicu onako kako odgovara Grcima, mada je Crna Gora nakon veoma loše prve četvrtine, u kojoj je primila šest golova i imala minus četiri, veoma dobro parirala protivniku sve do finiša meča.

Propuštali su izabranici Vladimira Gojkovića šanse u drugom i jednom dijelu trećeg perioda šanse da se vrate u meč, ali su dobro izdanje u tom periodu naplatile početkom posljednje četvrtine kada su preko Miroslava Perkovića smanjili na 9:8.

Ipak, Grčka je potom imala dovoljno snage i pogotovo kvaliteta, da ne dozvole preokret, mada konačnih plus pet možda i nisu realan rezultat.

Kako god, naš nacionalni tim je odigrao još jedno veliko takmičenje u kojem je bio daleko od borbe za medalju, iako je u grupnoj fazi u duelu sa velikanima – Španijom i Hrvatskom – pokazao da može da parira favoritima za odličje. Ubuduće, ako želi da postane konkurentan, to mora da ponavlja i u mečevima nokaut faze…

IZVOR: Vijesti.me