WABA Superliga: Budućnost Bemax ubjedljiva protiv Partizana

Piše: Rajko 2.3k pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Budućnosti Bemax pobijedile su Partizan 77:49 u trećem kolu Superlige WABA takmičenja.

Beograđanke su samo u prvoj četvrtini parirale našem timu i držale ega. 12:14 bilo j nakon deset minuta, da bi plavo-bijele već do odmora preokrenule i stigle do sedam poena prednosti.

Kako je vrijeme odmicalo prednost je rasla, a Podgoričanke su posebno impresivne bile u posljednjem periodu koji su dobile sa 26:10, a trener Bošković šansu je pružio i najmlađim djevojkama u timu.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Sanja Orozović sa 15 poena, 14 uz 12 skokova dodala je Mari Meloun. 13 poena ubacila je Božica Mujović, dva manje Tamara Kapor.

Na drugoj strani 15 poena Klosen, 12 Vučković.

Podgoričanke su upisale dvije pobjede u Superligi, ukupno imaju šest pobjeda uz tri poraza, dok je Partizan uz četiri trijumfa upisao pet neuspjeha.

Plavo-bijele će u narednom kolu imati teško gostovanje protiv Montane.