WA: Poraz Crne Gore od Albanije

Piše: Vladan 864 pregleda Dodaj komentar

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 5:3 od selekcije Albanije u prijateljskom susretu koji je danas odigran u Elbasanu.

Naše najbolje igračice imale su prednost od dva gola na poluvremenu, da bi posljednjih pet minuta susreta dočekale sa golom prednosti. Ipak, selekcija Albanije je sa tri pogotka u posljednja tri minuta uspjela da dođe do trijumfa.

Već nakon dva minuta igre radovale su se naše reprezentativke – odlično dodavanje Jasne Đoković u pogodak je rutinskim udarcem pretvorila Armisa Kuč. Izabranice Derviša Hadžiosmanovića duplirale su prednost u 17. mimutu susreta, nakon odlične akcije Slađane Bulatović i ubacivanja sa desne strane koji je udarcem glavom u pogodak pretvorila Tamara Bojat.

Albanke su uspjele da sredinom drugog dijela dođu do izjednačenja, ali je naša selekcija u 80. minutu ponovo došla do prednosti. Još jednom je Tamara Bojat nadskočila sve u kaznenom prosotoru i preciznim udarcem krunisala asistenciju Armise Kuč.

Posljednja tri minuta donijela su „sumnjiv“ pogodak Đini za izjednačenje, a nakon toga su mrežu našeg gola zatresle Memedov i Begoli.

Odigrali smo dobro prvo poluvrijeme, posebno prvih pola sata igre, nakon čega smo napravili šest izmjena i dali šansu svim djevojkama. U drugom dijelu odigrali smo slabije ali ipak smo uspjeli da ponovo dođemo do prednosti deset minuta prija kraja susreta. Ipak, u posljednja tri minuta primili smo tri gola, sva tri nakon prekida, pa je upravo obrana prekida segment igre na kojem treba da poradimo, rekao je selektor Hadžiosmanović.

isti rivali odigraće revanš meč u četvrtak, 2. marta u Skadru.

Albanija – Crna Gora 5:3
0:1
– Armisa Kuč 2′, 0:2 – Tamara Bojat 17′, 1:2 – Suada Jašari 54′, 2:2 – Saranda Hasani 68′, 2:3 – Tamara Bojat 80′, 3:3 – Lucie Đini 87′, 4:3 – Dafina Memedov 89′, 5:3 – Lavdi Begoli 90’+1′

ALBANIJA: Viona Redžepi, Albina Rahmani, Arbenita Curaj (Suada Jašari), Sara Malići (Arbjona Bajraktari), Megi Doci, Saranda Hasani (Lucie Đini), Denisa Proto, Čime Lulaj, Valbona Lipe (Lavdi Begoli), Endrina Elezaj (Esmeralda Franja), Dafina Memedov.
Selektor: Armir Grima.

CRNA GORA: Ines Obradović, Željka Radanović (Aleksandra Popović), Helena Božić (Milica Radunović), Maja Šaranović (Ana Trutić), Tatjana Đurković, Darija Đukić (Milica Vulić), Slađana Bulatović, Tamara Bojat, Jasna Đoković (Jadranka Pavićević), Marija Vukčević (Ivana Krivokapić), Armisa Kuč.
Selektor: Derviš Hadžiosmanović.