Vujovići odveli Crnu Goru u drugu fazu Svjetskog prvenstva!

Piše: Ognjen 1.1k pregleda Dodaj komentar

Rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je večeras Čile rezultatom 35:33 u posljednjem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva.

Tako će “lavovi” nastaviti takmičenje u glavnoj rundi u koju nose dva boda (pobjeda nad Iranom).

Čileanci su neočekivano dobro otvorili meč u “Tauron areni” u Krakovu. Vodili su Južnoamerikanci u uvodnih par minuta i do dva gola razlike ali je naš sastav serijom 5:0 preokrenuo rezultat u svoju korist.

U tim momentima sve je išlo od ruke “lavovima”, vodili su i 13:9, ali je isključenje Grbovića u 21. minutu poguralo Čileance da se vrate i da izjednače rezultat na 13:13.

Ipak izabranici Zorana Roganovića su u finišu prvog poluvremena odigrali dosta raznovrsnije u napadu što im je na veliki odmor donijelo prednost od dva razlike – 20:18.

Imala je naša reprezentacija problema u odbrani i početkom drugog dijela ali je serijom 5:1 u 43. minutu ponovo sitgla na plus četiri (26:22).

Iako su Čileanci ponovo ozbiljno zaprijetili, naš tim je nekako odbio taj nalet i upisao drugu pobjedu na šampionati.

Ponovo su Vujovići bili najefikasniji, Miloš je postigao 12, a Branko devet pogodaka.