Vujović debitovao za Kijelce

Piše: Ognjen 877 pregleda Dodaj komentar

Prvu pravu šansu naš najmlađi seniorski reprezentativac Branko Vujović dobio je danas u dresu Kijelcea i odmah je iskoristio na pravi način.  Bane je u kontrolnom meču zabio dva gola u porazu svog tima od Motora iz Zaporožja (učesnika Lige šampiona) 37:35, a imao je i tri asistencije, dok je u drugom poluvremenu desetak minuta proveo na desnom krilu zbog povrede saigrača. Bila je to samo jedan u nizu kontrolni meč za zvanično treću najbolju ekipu u Evropi, koju već za 20 dana očekuje prvi meč u Ligi šampiona protiv PIK Segeda.

Zadovoljan sam kako forma napreduje. Ide sve planiranom dinamikom, noge su malo još uvijek teške, tek smo završili naporne pripreme, ali će kako bude vrijeme odmicalo situacija biti sve bolja. Ne brine nas poraz od Motora, želio sam da ukažem šansu svim igračima, dobili su je i najmlađi Vujović i Kus sa kojima sam zadovoljan. Takođe ima još nekih stvari koje trebamo ispraviti, ali je jasno da ćemo i ove sezone imati velike ambicije“,kazao je za klupski sajt Talant Dušebajev, trener Kijelcea.
Kijelce se nalazi u paklenoj grupi sa Barselonom, Vardarom, Levenom, Koldingom, Segedom, Monpeljeom i Kristijanštadom.
Danas je kontrolni meč igrao i slovenački Maribor za koji nastupa naš golman Mile Mijušković. Slovenci su savladali Varaždin 25:24.