“Vučice” upisale drugi poraz u Mađarskoj

Piše: Ognjen 761 pregleda Dodaj komentar
Košarkašice Budućnost Bemaksa poražene su večeras od Zalaegeršega 66:49 u pripremnom meču pred početak nove sezone.

Podgoričanke su nakon poraza od Pečuja večeras odigrale bolje, posebno u prve tri četvrtine kada su bile ravnopravne, ali je veliki pad u četvrtoj četvrtini uslovio da se mađarski tim odlijepi, stekne čak 19 poena viška (59:40) i već tada najavi pobjedu.

,,Plave” su u većem dijelu prvih 30 minuta igrale dobru odbranu, ali su ponovo imale prilično loš šut (za tri poena 20-2), a nakon što je Zalaegeršeg napravio seriju 11:0 početkom posljednje dionice bilo je jasno da će Podgoričanke doživjeti poraz.

To je drugi vezani neuspjeh za ,,plave” u pripremnom periodu, koje su prethodno savladale Radivoj Korać, Vrbas i Šangaj.

Najefikasnija u timu Budućnost Bemaksa bila je Patricia Bura (11), koliko je ubacila i Čina Elis, koja je imala i sedam skokova, dok je deset dodala Nikolina Babić.

Najbolja u domaćem timu bila je Taneriša Harison, koja je ubacila 21 poen.