Velikom borbom do trijumfa: Crna Gora pobijedila favorizovanu Belgiju!

Piše: Vladan 254 pregleda Dodaj komentar

Futsal reprezentacija Crne Gore savladala je Belgiju rezultatom 4:3 u trećem kolu grupe 7 kvalifikacija za UEFA EURO 2022.

Ekipa Sveta Ljesara upisala je prvi trijumf u grupi, ujedno se revanširavši Belgiji, koja je prije nešto više od dva mjeseca na svom terenu slavila sa 6:2.

– Već sam rekao da smo dosta radili na skautingu uoči ove utakmice. Dobro smo radili i uoči prethodnih duela sa Belgijom, ali tokom utakmica nijesmo prikazivali sve što znamo. Ovog puta jesmo, od prvog minuta smo pokazali veliku želju, upisali pobjedu i obradovali navijače. Okrećemo se meču sa Finskom, nadam se da će, prije svega, zdravstveni bilten biti dobar, jer i tamo želimo da ostvarimo dobar rezultat, kazao je selektor Ljesar.

Naša selekcija odlično je otvorila meč – nakon nešto više od pet minuta igre, Ilija Mugoša doveo je Crnu Goru u vođstvo i tako najavio trijumf.

Taj gol dao je krila domaćinu, koji je u narednih nekoliko minuta imao veoma dobre šanse preko Dejana Miličića i Ivana Mugoše, zatim i Luke Vuletića i Nikole Vidakovića. Ipak, golman gostiju Mustafa Idrisi bio je odličan u tim situacijama.

U periodu kada je Crna Gora igrala dobro, Belgija je došla do izjednačenja i to preko Ibrahima Adnanea u 13. minutu.

Međutim, majstorskim lobom u 22. minutu Ilija Mugoša donio novu prednost na početku drugog poluvremena, da bi tri minuta kasnije Vidaković povećao zalihu.

Belgija je ostala u igri golom Stevena Diliana u istom minutu i gol minusa održavala je do 33. minuta. Tada je Vidaković povukao kontru i iz drugog pokušaja poslao loptu u mrežu gostiju.

Belgijanci su nakon toga igrali bez golmana, sa igračem više u polju i u toj situaciji naša ekipa je iz jake defanzive nekoliko puta ugrozila gol protivnika udarcima iz velike daljine.

Do kraja meča Belgija je uspjela da postigne gol u posljednjem minutu preko Marvina Gislandija. Ipak, za nešto više nije bilo vremena.

Naša selekcija okreće se gostovanju Finskoj. Taj meč igra se 8. marta.

CRNA GORA – BELGIJA 4:3

1:0 – Ilija Mugoša 5′, 1:1 – Adnane 13′, 2:1 – Ilija Mugoša 22′, 3:1 – Vidaković 25′, 3:2 – Dilian 25′, 4:2 – Vidaković 33′, 4:3 – Gislandi 40′

Crna Gora: Dragoljub Despotović, Milovan Drašković, Eldin Ćorović, Ilija Mugoša, Marko Spasojević. Igrali su još: Milun Sekulić, Balša Đurković, Luka Marković, Kosta Vuković, Ivan Mugoša, Nikola Vidaković, Luka Vuletić, Nermin Krumić, Dejan Miličić.

Belgija: Mustafa Idrisi, Omar Rahu, Mohamed Dabi Reda, Ibrahim Adnane, Leo. Igrali su još: Dris Vranken, Abdelakim Sababti, Steven Dilian, Diniz Pinjeiro, Marvin Gislandi, Sufian El Fakiri, Jasper Bujl, Joren Paulus.