Veliki preokret Galeba protiv Morače, favoriti ubjedljivi

Piše: Reprezentacija.me 282 pregleda Dodaj komentar

Četiri meča sa po tri seta i sigurne pobjede favorita, kao i spektakularni preokret Galeba u duelu sa Moračom obilježili su 7. kolo EPCG Superlige odbojkašica. Nakon sedam rundi Novljanke i dalje bez ispuštenog seta, Luka Bar i Budućnost ispred Galeba sa istim brojem pobjeda.

Na otvaranju kola u petak Herceg Novi je u gradskom derbiju sa Albatrosom i još jednom demonstrirao silu. Slavio je 3:0 (25:15, 25:13, 25:12) u SC “Igalo” i nastavio pobjedničku seriju. Besprekorno je funkcionisao napad ekipe Milorada Krunića, a predvodile su ga Veltman i Jakušina, sa po 11 poena. U sastavu Albatrosa po šest poena osvojile su Pidhurska i Đukić. Nakon sedam kola ekipa Branke Obradović je na skoru 2-5.

Preostale četiri utakmice odigrane su u subotu. Program je otvorio duel u Tivtu u kom je Akademija imala još jednu sjajnu utakmicu, porazila Rudar 3:0 (25:18, 25:16, 25:16) i izjednačila se sa Moračom na skoru 3-5. Do treće pobjede u posljednja četiri kola ekipu Milana Markovića predvodila je Majda Čakar sa 16 poena, dok je dvocifrena bila i Anastasija Anđelić, sa 12 poena. U ekipi Rudara, koja je u negativnoj seriji od pet poraza, poenterski se ponovo istakla Kristina Gazdić sa 13 poena.

Pravi odbojkaški spektakl priredile su odbojkašice Galeb Liko Soho Group-a i Morače, koje su odigrale meč od skoro 200 poena i 90 minuta igre. Na kraju, veliki preokret “galebica”, koje su se na spektakularan način vratile na pobjednički kolosjek. U SC “Topolica” bilo je 3:2 (19:25, 19:25, 25:18, 25:18, 15:13) za domaćina. Meč za pamćenje imala je Teodora Čavić – kapitenka Galeba meč je završila sa 27 poena, a dvocifrena je bila i Marija Bojić sa 13. Anastasija Krgović ponovo najuspješnija poenterka, brojala je do 19, 12 je osvojila Bogojević, 11 Radusinović.

Korak sa ekipom Petra Kokovića održali su glavni konkurenti za drugo mjesto ove sezone, Budućnost i Luka Bar.

Budućnost Volley je bila sigurna na gostovanju Mediteranu 3:0 (25:23, 25:13, 25:13). Više od dobrog otpora u prvom setu domaćin u SC “Rea” nije pružio u meču sa Podgoričankama. Novi trijumf tima Luke Bogojevića stigao je za manje od sat, a prva poenterka meča bila je Anđela Kukobat, sa 13 poena, dok je dva poena manje osvojila kapitenka Mileva Magdelinić. U sastavu Marka BogarićaVanja Matunović osvojila je 13 poena.

Kolo je zaključeno utakmicom u Bijelom Polju, gdje je Luka Bar slavila na gostovanju Jedinstvu, 3:0 (25:12, 25:11, 31:29). Spektakularan posljednji set od čak 60 poena obilježio je meč u SC “Nikoljac”, u kom je “sirene” do pobjede vodila kapitenka, Dušanka Petrović, sa 16 poena, a na pravi način pratila je Kristina Božović, koja je osvojila poen manje. Kapitenka Jedinstva, Gordana Madžgalj, meč je završila sa 13 poena.