Veliki kiks Budućnosti, Sutjeska blizu titule

Piše: Vladan 648 pregleda Dodaj komentar

U 31. kolu Telekom 1. CFL veliko iznenađenje priredio je Lovćen koji je kao domaćin remizirao protiv Budućnosti i zakinuo je za velika dva boda s obzirom da je Sutjeska bila ubjedljiva protiv Rudara i sada podgoričkom klubu bježi sedam bodova pet kola prije kraja  prvenstva.

Budućnost je u Kotoru povela protiv Lovćena golom Ivanovića u 17. minutu i rezultat se nije mijenjao sve do 80. minuta kada je Pejović pogodio za 1-1 i postavio konačan rezultat i veliko iznenađenje.

Sutjeska je u Nikšiću bila više nego ubjedljiva protiv Rudara, a već u prvom poluvremenu riješeno je pitanje pobjednika. Prvi gol postigao je Ćetković u 15. minutu, zatim je u 21-om Nedić udvostručio prednost a već pet minuta kasnije bilo je 3-0 kada je Marko Vučić zatresao mrežu Pljevljaka. Isti igrač je u 52. minutu postigao gol za konačnih 4-0 i nova tri boda za nikšićki tim.

U derbiju kola nije bilo pobjednika s obzirom da su u Golubovcima Zeta i Titograd odigrali 1-1. Titograd je poveo golom Pavlovića u 15. minutu dok je Zeta izjednačila preko Krstovića u 52. minutu koji je sa 13 golova najbolji strijelac lige.

Mornar je ubilježio novi poraz, veoma ubjedljiv iako je barska ekipa imala prednost. Račić je pogodio za Mornar u 33. minutu a onda su u 34. i 39. minutu uslijedila dva gola Kopitovića za preokret i vođstvo Petrovca na poluvremenu. Kacić je iz penala povisio rezultat u 49. minutu, četiri minuta kasnije Kažić je postigao četvrti gol za Petrovčane a posljedni za konačnih 1-5 postigao je Kalezić sedam minuta prije kraja.

U posljednjem meču kola Grbalj je u Radanovićima pobijedio Iskru sa 2-1. Domaćin je na poluvremenu imao minimalno vođstvo, jedini gol postigao je Kotorac u 31. minutu da bi u drugom dijelu isti igrač duplirao prednost u 51. minutu susreta. Danilovgradska ekipa uspjela je do kraja samo da smanji rezultat nakon što je Nikač u 62. minutu postigao gol za konačih 2-1.