Velika pobjeda nad Danskom za nastavak sna o osmini finala Evropskog prvenstva!

Hrabrom igrom i velikim preokretom naši odbojkaši pobijedili Dansku, naredni meč već u ponedjeljak sa Češkom

Piše: Reprezentacija.me 335 pregleda Dodaj komentar

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je Dansku 3:1(18:25, 31:29, 25:22, 25:23) u 3. kolu grupe C Evropskog prvenstva, nakon čega je ostala u igri za plasman u osminu finala šampionata. Uprkos teškom porazu od Sjeverne Makedonije i izostanku povrijeđenog kapitena Vojina Ćaćića, naši momci uspjeli su da pronađu snagu i dođu do veoma važnog trijumfa.

Sastav Ivana Joksimovića dobro je počeo meč, imao vođstvo 5:3 i bio u egalu u uvodnih dvadesetak poena, međutim Danska je serijom od šest poena pove 15:9 i radovala se nakon prvog seta, rezultatom 25:18.

Sve to nije uzdrmalo naš nacionalni tim koji je odgovorio i osvojio tri tijesna seta. Drugi je bio najuzbudljiviji, tokom čije je većine trajanja Crna Gora bila u prednosti. Na kraju su Marko Bojić i saigrači morali da spašavaju set loptu rivala za 2:0, a iskoristili su tek svoju sedmu i došli do izjednačenja, osvojiviši prvi set na turniru rezultatom 31:29.

Nakon toga uslijedila je bolja igra i ekipa je uglavnom kontrolisala stvari na terenu, ali ne i slavila lako. U trećem setu smo imali najveću prednost od tri poena – sa tom razlikom smo i došli u vođstvi, 25:22.

Samopouzdanje je bilo na nivou i u, ispostavilo se, odlučujućem setu na meču. Otvorili smo ga sa 3:0, a Dancima nismo dozvolili da preokrenu ni u jednom trenutku. Na kraju veliki trijumf sa 25:23 i velika tri boda, koja ostavljaju Crnu Goru u igri za top 4 u grupi u Skoplju.

U drugoj utakmici dana naše grupe Poljska je pobijedila Sjevernu Makedoniju 3:0 (25:12, 25:21, 25:14). Nakon tri kola Poljska je na maksimalnih devet bodova, Holandija i Sjeverna Makeodnija osvojile su po šest, Češka i Crna Gora po tri boda, dok je Danska na nuli. Naš tim očekuje meč poretposljednjeg, 4. kola sa Češkom, u ponedjeljak, 3. septembra, od 20 sati. Dan će da otvori meč Danska – Češka (17.00).

Crna Gora – Danska 3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:23)

SC “Boris Trajkovski”, Skoplje. Gledalaca: 280. Sudije: Fereira (Portugal), Šabo-Aleksi (Rumunija).

Poeni iz napada: Crna Gora 53, Danska 59. Poeni iz bloka: Crna Gora 9, Danska 7. Poeni iz servisa: Crna Gora 3, Danska 5. Greške protivnika: Crna Gora 25, Danska 30.

Crna Gora: Minić, Babić 6, Zvicer 10, Ćaćić (libero), Joksimović, Rovčanin (libero), Bojić 19, Delić (libero), Milić 8, Strugar, Jovović 20, Đurović, Dubak, Milenković 2. Selektor: Ivan Joksimović;

Danska: Hjort, Heselholt, Mikelsons 6, Estergor, Jakobsen 1, Nielsen 17, Kjer 10, Hof, Andersen 10, Dal 2, Unrenholt, Larsen, Jensen 8, Madsen 17. Selektor: Kristian Flojstrup Knudsen.