Velika pobjeda “crvenih”: Košarkaši napravili ogroman korak ka Mundobasketu

Piše: Vladan 770 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski košarkaši su nastavili trend odličnih partija i nakon Evropskog prvenstva i primakli se Mundobasketu.

Nakon pobjede u Pardubicama protiv Češke (65:56) izabranici Boška Radovića su otpisali večerašnjeg rivala i napravili sjajnu uvertiru za ponedjeljak kada u “Morači” gostuje Litvanija.

Crna Gora je od početka druge četvrtine bila ekipa koja se pitala, a od sredine tog perioda je i počela da stvara prednost koju više nije ispuštala.

Skoro devet minuta Česi su bili bez koša, naša selekcija je iskoristila da početkom drugog poluvremena pobjegne na plus 15, a najveća prednost je iznosila 18 razlike.

Nemanja Radović je sa 15 poena predvodio Crnu Goru, Vladimir Mihailović je upisao 14, Dino Radončić 11 uz devet skokova, Milutin Đukanović je postigao osam…

Sve to nakon što je već u 4. minutu zbog povrede leđa parket morao da napusti Kendrik Peri.

Odlični plejmejker se više nije vraćao u igru, ali Crna Gora je zrelom partijom odradila veliki posao u Češkoj.