Velika pobjeda Crne Gore u Razgradu!

Piše: Ognjen 723 pregleda Dodaj komentar

Fudbalska reprezentacija Crne Gore ostvarila je veliku pobjedu na startu kvalifikacija za EURO! “Sokoli” su večeras, u Razgradu, savladali Bugarsku rezultatom 1:0!

Nakon par poluprilika na obje strane, prvu pravu šansu na meču imali su domaćini.

Igrao se 27 minut, kada je Despodov uposlio Grueva koji je šutirao, ali je Mijatović sjajno reagovao.

Pet minuta kasnije Bugari su ponovo zaprijetili. Ovog pita je Delev šutirao glavom, nakon kornera, ali nije bio precizan.

Naši momci probudili su se tek u finišu prvog poluvremena. U periodu od 42. do pa do trećeg minuta sudijske nadoknade Crna Gora je imala tri sjajne prilike.

Prvo je Savićev udarac, nakon kornera, briljantno odbranio Neumov, potom je kao pobjednik izašao i iz duela sa Marušičem, da bi sjajnom intervencijom odbranio i udarc Savićevića.

Drugi dio igre bolje su otvorili Bugari. Imali su terensku incijativu prijetili su i preko Despodova, ali nijesu uspjeli da postignu pogodak.

Gol odluke postigao je napadač Dunajske strede Nikola Krstović, inače prvijenac u crvenom dresu i to u 70. minutu poslije sjajne akcije našeg tima. Jovović i Jovetić napravili su odličan posao po desnoj strani, a onda je vezista Jabloneca nesebičnim dodavanjem spojio sa golom neumoljivog Krstovića.

Gol pogledajte OVDJE!

Pokušali su Bugari da dođu do poravnanja, u 90. minutu bili su na milimetar od istog.

Rusev je šutirao, Mijatović je bio savladan, ali je Savić sa gol-linije sačuvao mrežu.

Pritiskali su Bugari i u nadoknadi, naši su se srčano branili, a na kraju i odbranili!

U narednom kolu, već u ponedjeljak, Crna Gora će u Podgorici ugostiti Srbiju!