Važna pobjeda “plavih” – Budućnost Voli slavila u Litvaniji

Piše: Ognjen 288 pregleda Dodaj komentar

Budućnost Voli je upisala prvu pobjedu u Evrokupu na strani ove sezone, a Jogi Ferel bio je čovjek odluke na debiju u dresu “plavih”.

Podgoričani su slavili na parketu Lietkabelisa 83:81, a američki plejmejker je u završnici pogodio dvije ključne trojke i četiri slobodna bacanja.

Nakon što je litvanski tim smanjio na 72:71, do tog trenutka ne previše zapaženi Ferel vezao je dvije trojke, za 78:71.

Orelik je trojkom smanjio na 78:74, ali je potom Ferel fauliran i sa linije penala je bio siguran za 80:74.

Uslijedila je tehnička greška za Petra Popovića jer je nagazio aut liniju kada su domaći trebali da ubace loptu u igru, a nakon što su pogodili jedno bacanje, košarkaši Lietkabelisa su trojkom Sirvidisa smanjili na 80:78, 17 sekundi prije kraja.

Sačuvao je mirnoću i u sljedećem napadu Jogi Ferel da poslije brzog faula pogodi slobodna bacanja, a nakon što su domaći promašili trojku, sve je bilo o riješeno.

Budućnost je tako prekinula negativan niz na gostovanjima na međunarodnoj sceni i vratila se u borbu za plasman u nokaut fazu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, da bi Budućnost u trećoj četvrtini pronašla nekoliko odličnih rješenja i došla do plus sedam.

Najveću prednost “plavi” su imali u posljednjoj četvrtini nakon poena Vladimira Mihailovića (66:57).

Nisu domaći odustajali, ali je Budućnost na opisan način zahvaljujući Jogiju Ferelu upisala trijumf.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je sa 18 poena Marvin Džons, 14 je upisao Jogi Ferel, a 11 Brendon Pol.

Budućnost Voli za sedam dana u Evrokupu dočekuje Turk Telekom.

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!