Vaterpolisti izgubili od Italije za bronzu

Piše: Vladan 720 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Crne Gore ostali su bez medalje na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Italija je savladala “ajkule” sa 11:9 (1:3, 5:3, 2:2, 3:1).

Crna Gora je dobro ušla u meč, činilo se nakon prve četvrtine da smo se oporavili od poraza od Srbije, ali u nastavku smo prikazali iste slabosti kao u polufinalu.

Sjajno smo krenuli, Mlađan je pogodio iz kontre, zatim Ivović iz igre. Italijani su smanjili preko Filjolija, da bi Mišić sa igračem više povećao na 3:1. To je bila četvrtina dobre igre naših, kako u odbrani tako i u napadu. U svim ostalim četvrtinama „ajkule“ nijesu bile na nivou.

Održali smo dobar ritam na startu druge četvtine, golovima Draška Brguljana i Ivovića čuvali smo dva gola prednosti, ali od našeg vođstva 5:3 kreće sunovrat i dobra igra Italijana. Vezali su Italijani čak tri gola i do kraja druge četvrtine preokrenuli na 6:5. Sekundu prije kraja Mlađan je pogodio za 6:6.

Mučili su se naši u trećoj četvrtini, Italija je povela 8:6, a onda posljednji trzaj „ajkula“, dvije sjajne akcije sa igračem više, koje su iskoristili Petrović i Klikovac. Pred posljednju četvrtinu egal  – 8:8.

Nakon gola Filjolija sa igračem više uzvratio je Mlađan, a onda nešto slično kao protiv Srbije katastrofalna igra sa igračem više u ključnim trenucima, tri puta zaredom nijesmo iskoristili brojčanu prednost.

Italija je u međuvremenu iskoristila peterac, a Đorđeti je na tri minuta do kraja postavio konačnih 11:9. Nijesmo nastavili niz osvajanja medalja, prokockali smo veliku priliku protiv Srbije i taj meč je bio presudan za naš tim na ovom šampionatu.