Unikaha preokretom do titule i Evrolige, šta su ispustili Dubljević i drugovi…

Piše: Ognjen 809 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši španske Unikahe osvojili su titulu u Eurokupu!

U trećem meču finalne serije tim iz Malage u gostima je savladao Valensiju rezultatom 58:63 i tako sa 2:1 u pobjedama stigao do trofeja.

Unikaha je do pobjede stigla fantastičnom igrom u posljednoj četvrtini koju su dobili rezultatom 20:4.

Jedini raspoložen igrač u “narandžastom” taboru bio je crnogorski centar Bojan Dubljević koji je upisao 16 poena i bio najefikasniji pojedinac na meču.

Kod gostiju, 12 poena Diaza i 10 Smita.

U junaka utakmice izrastao je upravo Džamar Smit koji je “prespavao” prvo poluvrijeme, ali je zato u drugom bio neriješiva enigma za domaće.

Bila je to velika šansa za Dubljevičiusa i drugove da se domognu Evrolige naredne sezone ali se večeras ipak raduje tim srpskih košarkaša Nemanje Nedovića (6 poena) i Dejana Muslija (nije igrao večeras).