Učinak “sokola” u klubovima

Filip
Piše: Filip 154 pregleda Dodaj komentar
Učinak je urađen za reprezentativce koji su se našli na spisku za prva tri meča kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Golmani:

Milan Mijatović (MTK Budimpešta) – Standardan u pobjedi nad Jegersekom (3:0), njegov MTK je na četvrtom mjestu OTP Bank lige.

Matija Šarkić (Šruzberi) – Sa klupe gledao remi svog tima na gostovanju Čarltonu (1:1).

Odbrana:

Stefan Savić (Atletiko Madrid) – Komandovao odbranom Atletika i dobio žuti karton u remiju bez golova na gostovanju Getafeu (0:0)

Marko Simić (Liepaja) – Dobar u pobjedi nad Metom (4:1), odigrao 85.minuta.

Žarko Tomašević (Astana) – Odigrao cijeli meč u remiju protiv Turana. Meč je završen rezultatom (2:2).

Adam Marušić (Lacio) – Standardan u pobjedi Lacija nad Krotoneom (3:2).

Risto Radunović (FCSB) – Upisao 90.minuta i dobio žuti karton u pobjedi nad UTA Aradom (0:1)

Igor Vujačić (Partizan) – Odigrao cijeli meč, postigao pogodak i dobio žuti karton u novoj pobjedi Kup utakmice protiv Voždovca (4:0).

Momčilo Raspopović (Astra) – Igrao 90.minuta i donio trijumf Astri na gostovanju Čindiji (0:1).

Dušan Lagator (Visla Plok) – Ušao u igru u 80.minutu. Meč protiv Rakova je završen rezultatom (2:2) .

Esteban Saveljić (Rajo Valjekano) – Igrao cijeli meč u pobjedi nad Saragosom (3:2).

Ilija Martinović (Maribor) – Standardan u remiju bez golova protiv Mure (0:0).

Vezni red:

Nikola Vukčević (Levante) – Odigrao cijeli meč i dobio žuti karton u pobjedi nad Valensijom (1:0)

Vladimir Jovović (Jablonec) – I dalje suspendovan zbog crvenog kartona. Njegov tim je juče slavio protiv Brna (1:2)

Nebojša Kosović (Kairat) – Postigao pogodak i odigrao cijeli meč u pobjedi Kairata nad Žetisom (2:0)

Aleksandar Boljević (Eupen) – Igrao od 75.minuta u porazu Eupena od Liježa (0:1)

Aleksandar Šćekić (Partizan) – Dao gol i odigrao 90.minuta kod kuće u Kup pobjedi nad Voždovcem (4:0).

Marko Bakić (Muskron) – Igrao kod kuće cijeli meč u pobjedi protiv Liježa i dobio žuti karton (1:0).

Sead Hakšabanović (Norčeping) – Igra u sjajnoj formi. Dao je gol glavom u Kupu Švedske za prednost od 2:1, ali je Norčeping ipak ispao od Hakena porazom 3:2. Sead je tako nastavio golgetersku seriju sa šest pogodaka u poslednjih pet mečeva.

Napad:

Fatos Bećiraj (Bein Jehuda) – Igrao do 72.minuta u porazu od Haife (0:2).

Stevan Jovetić (Monako) – Ušao u 76.minutu meča, utakmica protiv Lila je zavšena bez golova.

Dino Islamović (Rozenborg) – Odigrao svih 90.minuta na gostovanju Sandefjordu. Meč je završen rezultatom (0:0).

Uroš Đurđević (Sporting Hihon) – Postigao dva gola i srušio lidera Majorku. Najprije je iz penala doveo u vođstvo svoj tim u 28.minutu, da bi u finišu ovjerio trijumf Sportinga. Fenomenalno je lobovao golmana Majorke i na efektan način odlučio pobjednika. Sa nova dva gola nalazi se na čelu liste strijelaca u šampionatu sa 19 pogodaka.