Učinak “sokola” u klubovima, razlog za optimizam ili brigu?

Rajko
Piše: Rajko 585 pregleda Dodaj komentar

Pripreme za početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine su počele, a selektor Ljubiša Tumbaković ne može nikako da bude miran pred okršaje sa Bugarskom (22. mart, Sofija, 18.00) i Engleskom (24. mart, Podgorica).

Razlog: većina reprezentativaca, posebno nosioci igre, nemaju ili imaju mizernu minutažu u svojim klubovima.

Dnevne novine donose učinak “hrabrih sokolova” prethodnog vikenda…

GOLMANI

Danijel Petković (Lorijen): Sa klupe gledao remi Lorijena protiv Bresta (1:1) kod kuće. Posljednji put branio 19. decembra 2018. godine.

Milan Mijatović (Budućnost): Ostavio solidan utisak na utakmici Grbalj Budućnost (1:1).

Damir Ljuljanović (OFK Titograd): Praktično nije imao posla u pobjedi “romantičara” nad Mornarom (3:0).

ODBRANA

Stefan Savić (Atletiko Madrid): Zbog povrede lista nije igrao u porazu “kolčonerosa” na gostovanju Atletik Bilbau (2:0). Komandant naše odbrane baš zbog povrede neće igrati protiv Bugarske i Engleske.

Marko Simić (Pakhtakor): Sa klupe gledao kako njegov tim kod kuće pobjeđuje Lokomotivu Taškent (3:1) na startu uzbekistanske Superlige.

Žarko Tomašević (Ostende): Nije bio u konkurenciji za sastav, Ostende na svom terenu izgubio od Anderlehta 2:0.

Adam Marušić (Lacio): Sjajan u trijumfu Lacija nad Parmom na Olimpiku 4:1! Postigao gol za 1:0 u 22. minutu, savršeno odigrao cijeli meč uz desnu aut liniju u sistemu 3-5-2.

Filip Stojković (Crvena zvezda): Standardno dobar svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Crvene zvezde nad Radom (3:0).

Boris Kopitović (Čukarički): Komandovao odbranom Čuke u remiju protiv Vojvodine na Karađorđu (0:0), dobio žuti karton krajem prvog
dijela.

Risto Radunović (Astra):Zbog suspenzije nije bio u protokolu za utakmicu sa Steauom, Astra izgubila 2:0 kod kuće.

Igor Vujačić (Zeta): Solidan u porazu od Sutjeske kraj Bistrice (1:0), čuvao svoj gol i tjerao ekipu naprijed koliko je mogao.

VEZNI RED

Nikola Vukčević (Levante): Sa klupe gledao remi svog tima protiv Real Sosijedada na strani (1:1).

Marko Vešović (Legija): Kvalitetna rola na poziciji desnog beka u pobjedi Legije nad Slaskom u Varšavi (1:0). Zaradio žuti karton.

Vladimir Jovović (Jablonec): Dobio posljednjih 10 minuta u gostujućem remiju protiv ekipe Slovačko (0:0).

Aleksandar Šćekić (Partizan): Igrao 56 minuta u novom blamiranju Partizana “crnobijeli” izgubili u Humskoj od Spartaka sa 3:1, visoki Beranac izašao kada je bilo 2:1.

Nebojša Kosović (Partizan): Ušao upravo umjesto Šćekića, ali nije uspio da pokrene “parni valjak” za nešto više od pola sata protiv Spartaka. Partizan primio još jedan gol.

Marko Janković (SPAL, Italija): Nije dobio priliku da zaigra u duelu sa Romom, SPAL kod kuće savladao “vučicu” sa 2:1, lijevonogi Cetinjanin na klupi presjedio cijeli meč.

Mirko Ivanić (Crvena zvezda): Upisao 81 minut u pobjedi “crveno-bijelih” na gostovanju protiv Rada (3:0), ostavio dobar utisak, nedostaje mu još malo da zagospodari sredinom.

Marko Bakić (Muskron): Kao polušpic igrao dobro u gostujućem trijumfu Muskrona na Serkl Brižom (2:1). Mogao bi da bude Tumbino iznenađenje, s obzirom da ima minutažu za razliku od ostalih.

Aleksandar Boljević (Vasland Beveren): Zbog povrede nije putovao u Lijež na meč sa Standardom. Vasland poražen sa 4:3, naš Stefan Milošević za Beveren postigao tri gola.

Luka Mirković (Budućnost): Odradio “prljav posao u remiju protiv Grblja u Radanovićima (1:1).

Stefan Lončar (Istra): Odigrao cijeli meč na gostovanju Interu, Istra u Zaprešiću poražena 3:1.

Asmir Kajević (Čukarički): Upisao novih 90 minuta. Čuka remizirala u Novom Sadu protiv Vovjodine (1:1).

Deni Hočko (Famalikao): Nakon suspenzije se vratio u sastav i odigrao solidno, ali Famalikao je izgubio na gostovanju Kovilji (2:0)

NAPAD

Fatos Bećiraj (Makabi Netanja): Igrao cijeli meč u porazu od Hapoel Berševe kod kuće (1:0). Na pripreme stigao dobro raspoložen, jer je na 25 utakmica u Izraelu postigao 11 golova. Stevan Jovetić (Monako): Počeo da trenira sa ekipom, ali nije igrao u pobjedi na strani nad Lilom (1:0). Preskače utakmice sa Bugarskom i Engleskom.

Stefan Mugoša (Inčon junajted): Igrao 65 minuta u gostujućem porazu od Sangdžua (2:0). Ipak, na okupljanje stigao raspoložen, pošto je u tri kola postigao dva gola u prvenstvu Južne Koreje.

Luka Đorđević (Arsenal Tula): Zamijenjen u samom finišu utakmice u domaćoj pobjedi “tobdžija” nad Jenisejom (2:0). Dobio žuti karton.