Učinak reprezentativaca u klubovima

Filip
Piše: Filip 161 pregleda Dodaj komentar

Učinak crnogorskih internacionalaca u klubovima pred uvodne mečeve u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo protiv selekcija Letonije, Gibraltara i Norveške.

Golmani:

Milan Mijatović (MTK Budimpešta) – Bio standardan u pobjedi nad Jegersekom (3:0) u 26.kolo OTP Bank lige igrano 13.marta. Liga se nastavlja posle reprezentativne pauze 3.aprila.

Matija Šarkić (Šruzberi) – Branio 90.minuta u remiju protiv Hala (1:1).

Miloš Dragojević (Budućnost) – Standardan na golu u novoj pobjedi nad Jezerom (1:2).

Odbrana:

Stefan Savić (Atletiko Madrid) – Igrao u Ligi Šampiona do 81.minuta u porazu od Čelzija (2:0) nakon što je isključen. Štoper Madriđana je u gužvi u šesnaestercu, dok se čekalo izvođenje kornera, udario Antonija Ridigera i sudija Orsato mu je pokazao direktan crveni karton. Juče je komandovao odbranom Atletika i dobio žuti karton u novoj pobjedi nad Alavesom (1:0).

Marko Simić (Liepaja) – U porazu od Rige (0:2) , odigrao 85.minuta.

Žarko Tomašević (Astana) – Odigrao cijeli meč u pobjedi nad Kaspijom (2:0).

Adam Marušić (Lacio) – Pobrinuo se da Lacio dođe do nova tri boda na Dačija areni. Marušić je u 37. minutu sjajno reagovao nakon duge lopte s lijeve strane i potom preciznim udarcem zatresao mrežu Udinezea. To je bio jedini gol na utakmici.

Risto Radunović (FCSB) – Bio van sastava u pobjedi FCSB nad Klužom (3:0).

Igor Vujačić (Partizan) – Odigrao cijeli meč, postigao pogodak i dobio žuti karton u novoj pobjedi protiv Bačke (0:4).

Momčilo Raspopović (Astra) – Igrao 90.minuta protiv Botosanija. Meč je završen rezultatom (1:1).

Dušan Lagator (Visla Plok) – Ispratio meč sa klupe u remiju protiv Ploka (0:0).

Esteban Saveljić (Rajo Valjekano) – Igrao cijeli meč i dobio žuti karton u pobjedi nad Alkorkonom (0:3).

Ilija Martinović (Maribor) – Standardan u remiju bez golova protiv Mure (0:0).

Vezni red:

Nikola Vukčević (Levante) – Odigrao 76.minuta u porazu od Betisa (2:0).

Vladimir Jovović (Jablonec) – Posle dva propuštena meča zbog suspenzije igrao 90.minuta u pobjedi Jabloneca nad Liberecom (2:1).

Nebojša Kosović (Kairat) – Igrao do 79.minuta i dobio žuti karton u pobjedi nad Kaisarom (0:3).

Aleksandar Boljević (Eupen) – Bio na klupi u pobjedi nad Kortrijkom (2:0).

Aleksandar Šćekić (Partizan) – Odigrao 72.minuta u gostima Bačkoj (0:4).

Marko Bakić (Muskron) – Igrao kod kuće cijeli meč u porazu od Ostendea (0:1).

Sead Hakšabanović (Norčeping) – Igra u sjajnoj formi. Dao je gol glavom u Kupu Švedske odigranom 13.marta za prednost od 2:1, ali je Norčeping ipak ispao od Hakena porazom 3:2. Sead je tako nastavio golgetersku seriju sa šest pogodaka u poslednjih pet mečeva.

Miloš Zečević (Rudar) – Standardan u meču bez golova protiv Iskre.

Marko Vukčević (Podgorica) – Odigrao 90.minuta na gostovanju Sutjesci. Meč je završen rezultatom (1:1).

Napad:

Fatos Bećiraj (Bein Jehuda) – Igrao 90.minuta i dobio žuti karton u porazu od Ber Ševe  (2:0).

Stevan Jovetić (Monako) – Počeo meč protiv Sent Etjena u gostima, a u prvih 15 minuta stigao je da postigne gol i promaši penal. U 11. minutu je iz penala pogodio stativu, da bi se dva minuta kasnije iskupio. Varkom tijela se oslobodio čuvara na ivici kaznenog prostora, a onda sa 14-15 metara pogodio donji desni ugao. Monako je na kraju slavio sa 4:0. To je bio njegov četvrti gol u šampionatu ove sezone

Dino Islamović (Rozenborg) – Odigrao svih 90.minuta na gostovanju Sandefjordu. Meč je završen rezultatom (0:0).

Uroš Đurđević (Sporting Hihon) – Postigao novi gol u španskoj Segundi. Novopečeni reprezentativac Crne Gore upisao se na gostovanju Sabadelju. Đurđević je iz poluvoleja postigao gol za izjednačenje Sporting Hihona (1:1). To je bio njegov osmi gol na posljednjih šest mečeva u klubu.

Kristijan Vulaj (Dečić) – Dao gol i dobio žuti karton u novoj pobjedi nad Titogradom (1:0).

Igor Ivanović (Budućnost) – Standardan u dresu Budućnosti. Upisao se na gostovanju Jezeru (1:2).