Učinak fudbalera: Hakšabanović odličan u Seltiku

Piše: Reprezentacija.me 754 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski fudbaler Sead Hakšabanović je krajem avgusta došao u Seltik i polako se uklapa u sistem škotskog velikana. Istina, još nijednom nije odigrao čitav meč, ali je menadžer Ejndž Postekoglu objasnio da se ofanzivni vezista dobro prilagodio, te da još nije dovoljno fizički spreman za 90 minuta.

Hakšabanović je u Ligi šampiona protiv Šahtjora imao asistenciju za 45 minuta i pokazao o kakvom se igraču radi, a onda je u nedjelju protiv Sent Mirena u domaćem šampionatu odigrao nešto više od pola sata. Seltik je, iznenađujuće, taj meč izgubio (2:0) i pretrpio prvi poraz u sezoni, a Hakšabanović je u finišu dobio žuti karton, pa ga je sajt Sofascore ocijenio sa 7,5. To je najbolja ocjena za nekog crnogorskog internacionalca prethodnog vikenda.

Identičnu ocjenu kao Hakšabanović dobio je i Andrija Vukčević. Lijevi bek je odigrao 90 minuta za Rijeku, ali njegov klub ponovo nije mogao do pobjede (0:0 protiv Šibenika). Vukčević je odigrao dobar meč, dobio je i žuti karton, a njegov tim nakon promjene trenera – Serse Kozmi je naslijedio Fausta Budicina – zauzima pretposljednje, deveto mjesto na tabeli sa šest bodova.

Nakon Hakšabanovića i Vukčevića slijedi fudbaler poljske Korone iz Kilcea, Saša Balić (7). Korona je u 10. kolu poljske Ekstraklase izgubila od Gornjika (2:1), a lijevi bek je odigrao 90 minuta i dobio je žuti karton. Balić je ove sezone odigrao šest mečeva u svim takmičenjima, a tim iz Kilcea nakon 10 kola zauzima 15. mjesto na tabeli sa 11 bodova.

Top pet crnogorskih internacionalaca prethodnog vikenda zatvaraju fudbaleri Vizele i Lacija – Milutin Osmajić odnosno Adam Marušić (6,9).

Vizela je u sedmom kolu portugalske Primeire izgubila u gostima od Brage 2:0, a Osmajić je odigrao 90 minuta i dobio žuti karton. Njegova ekipa zauzima 15. mjesto na tabeli sa pet bodova. Čitav meč odigrao je i Marušić, a Lacio je u gostima savladao Kremoneze 4:0 i upisao drugu uzastopnu pobjedu.

Desni bek je ove sezone standardan u dresu Rimljana, koji nakon sedam utakmica zauzimaju četvto mjesto sa 14 bodova, tri manje od vodećih Napolija i Atalante.