Učinak crnogorskih fudbalera u klubovima

Piše: Vladan 658 pregleda Dodaj komentar

fudbaleri crne gorePortal CG Fudbal donosi učinak naših internacionalaca u fudbalskim ligama širom svijeta.

ALBANIJA

Miroslav Vujadinović (Vlaznija) – Sačuvao svoj gol protiv Bese. Vlaznija ipak nije uspjela da dođe do tri boda jer je meč okončan 0-0.

Nikola Vukčević (Vlaznija) – Igrao svih 90 minuta protiv Bese.

Luka Tiodorović (Lušnja) – Zamijenjen u 79.minutu utakmice protiv Fljamurtarija. Njegov tim je poražen 2-4.

AUSTRIJA

Nikola Vujadinović (Šturm) –  Šturm iz Graca već pet kola ne zna za pobjedu u austrijskoj Bundesligi. “Crni” su protkelog vikenda  izgubili na gostovanju Nojštatu 2-1. Bivši igrač Zete Nikola Vujadinović odigrao je cio meč za Šturm.

BELGIJA

Predrag Filipović (Alst) –  Odigrao cio meč na gostovanju Sent Trudenu na kojem je njegov tim izgubio sa 2-0.

Petar Bojović (Roselar) – Zamijenjen u posljednjim trenucima utakmice protiv Hosgartena. Roselar iznenađujuće poražen 0-1.

FRANCUSKA

Marko Baša (Lil) – Crnogorski reprezentativac Marko Baša bio je strijelac za Lil u pobjedi nad ekipom Monpeljea (2-0). Lil je poveo u 19. minutu preko našeg reprezentativca. Konačan rezultat na meču postavio je Ru u 58. minutu.

GRUZIJA

Đorđe Krkeljić (Zugdidi) – Odigrao cio meč protiv direktnog konkurenta za opstanak ekipe Torpedo Ckinvalija. Zugdidi je pretrpio poraz od 2-0.

NJEMAČKA

Milorad Peković (Hanza) – Zamijenjen osam minuta prije kraja meča protiv amatera Borusije Dortmund. Hanza je pobjedom od 0-1 ostala u trci za povratak u “Cvajtu”.

MAĐARSKA

Stefan Denković (Puškaš Ak.) – U igru protiv Honveda ušao u 61.minutu, a tada je već bilo kasno da se učini nešto više. Honved je slavio sa 0-4.

Bojan Sanković (Ujpešt) – Protiv Kapošvara odigrao drugih 45 minuta. Ekipa koju sa klupe predvodi Nebojša Vignjević odigrala 1-1 na svom terenu.

Vukašin Poleksić (Kečkemet) – Jednom savladan kod kuće protiv Diosđera 1-1.

Darko Pavićević (Kečkemet) – Odigrao posljednjih 10 minuta za svoj tim.

MOLDAVIJA

Ivan Knežević (Dačija) – Na najbolji mogući način započeo karijeru u Moldaviji. Postigao je pobjednički gol protiv Sperance.

Miloš Krkotić (Dačija) – Odigrao 70 minuta protiv Sperance.

Radivoje Golubović (Dačija) – Igrao posljednjih par minuta.

IZRAEL

Žarko Korać (Hapoel Haifa) – Igrao cio meč na gostovanju imenjaku iz Ber Ševe koji je slavio minimalno 1-0.

Luka Rotković (Makabi Petah Tikva) – Zamijenjen na poluvremenu utakmice sa Ironi Ramat Hašaronom. Utakmica je okončana bez pobjednika 3-3.

ITALIJA

Stefan Savić (Fiorentina) – Igrao svih 90 minuta u velikom derbiju protiv Juventusa. Tim iz Torina je slavio sa 1-0, a Savić je zaradio žuti karton pet minuta prije kraja.

Marko Vešović (Torino) – Debitovao za Torino protiv Intera koji je slavio 1-0. Vešović dobro obavio posao i u potpunosti zaustavio Juta Nagatoma.

JAPAN

Dženan Radončić (Omija Ardija)  – Igrao cio meč u porazu od Nagoje 1-2.

JUŽNA KOREJA

Stefan Nikolić (Inčon) – Debitovao za svoj novi klub u remiju na gostovanju Sangđu Sangmi 2-2. Zamijenjen u 84.minutu.

KINA

Dejan Damjanović (Đangsu) – Nakon odlaska iz Seula odigrao prvi meč za svoj novi klub. Đangsu kod kuće remizirao bez golova protiv Guižua.

Fatos Bećiraj (Čangčun Jataji) – Upisao je prvi zvanični nastup za svoj novi klub Čangčun Jataji koji je poražen na gostovanju Peking Guanu 1-0. Bećiraj je u igru ušao nakon što su domaći postigli gol, a zamijenio je Brazilca Rafaela Koelja.

Radomir Đalović (Šangaj Šenksin) – Bivši crnogorski reprezentativac Radomir Đalović debitovao je danas za svoj novi klub u kineskom šampionatu. Njegov Šangaj Šenksin je kod kuće poražen u gradskom derbiju od Šangaj Šenhue 0-2. Oba gola za goste je postigao Gao Di. Đalović je na terenu proveo cio meč.

HOLANDIJA

Aleksandar Boljević (Jong PSV) – Strijalc pobjedničkog gola u gostima Ajndhovenu. Jong PSV slavio sa 1-2, a ovo je bio treći gol našeg mladog reprezentativca.

POLJSKA

Vladimir Boljević (Krakovija) – Zamijenjen 10 minuta prije kraja meča u gostima protiv Pogona (0-0).

RUSIJA

Vladimir Božović (Morodovija) – Odigrao prvih 45 minuta protiv Ufe 2-2.

Mladen Kašćelan (Arsenal Tula) – Igrao svih 90 minuta u pobedi nad Angustom 3-0. Zaradio žuti karton.

SRBIJA

Savo Pavićević (C.Zvezda) – Igrao svih 90 minuta, a postigao gol u 45.minutu protiv Napretka. Zvezda je osvojila sva tri boda pobijedivši 4-1.

Aleksandar Šofranac (Javor) – Igrao svih 90 minuta na gostovanju Voždovcu (1-0).

Đorđe Šušnjar (Jagodina) –  U igru protiv Donjeg Srema ušao u drugom poluvremenu, meč je završen bez pobjednika 1-1.

Igor Ivanović (OFK Beograd) – Zamijenjen u 69.minutu utakmice protiv Čukaričkog koji je bio bolji od OFK Beograda 1-0.

Vladimir Volkov (Partizan) – Igrao svih 90 minuta protiv Radničkog u Kragujevcu. Partizan ubjedljiv, 0-5.

Nikola Drinčić (Partizan) – Postigao prekrasan gol u 58.minutu meča u Kragujevcu.

Dejan Boljević (Čukarički) – Igrao svih 90 minuta protiv OFK Beograda.

Ilija Radović (Spartak) – Odigrao cio meč protiv Vojvodine (1-1).

Janko Tumbasević (Spartak) – Zamijenjen u drugom dijelu utakmice sa Vojvodinom.

Bojan Zogović (Timok) – Četiri puta savladan u porazu od Teleoptika (0-4).

Baćo Nikolić (Borac) – Zamijenjen u 61.minutu na gostovanju BSK-u u Borči (1-0).

TAJLAND

Andrija Delibašić (Ratčaburi) – Odigrao pola sata protiv Burirama (0-0).

TURSKA

Đorđe Ćetković (Kahramanmaraspor) – U igru ušao u 80.minutu. Nedovoljno dugo bio na terenu da bi pomogao svom timu da izbjegne poraz od Istanbula 1-3.

Branko Grahovac (Kahramanmaraspor) – Tri puta savladan protiv Istanbula.

ŠVAJCARSKA

Ivan Kecojević (Cirih) – Cirih za koji nastupa naš Ivan Kecojević je juče zabilježio sedmu uzastopnu pobjedu u švajcarskoj Super ligi. Plavo-bijeli su juče slavili na gostovanju Jang Bojsu 1-3. Kostanco je u 47.minutu doveo domaće do prednosti, a onda je uslijedila furiozna završnica gostiju. Prvo je Gavranović u 67.minutu poravnao, da bi Čikaui iz penala u 82. i Pedro u 90. minutu donijeli sva tri boda Cirihu. Naš povremeni reprezentativac Ivan Kecojević je odigrao cio meč za goste. Ovom pobjedom Cirih je došao na samo pet bodova zaostatka u odnosu na Bazel koji je remizirao sa Sent Galenom 1-1.