UČINAK CRNOGORSKIH FUDBALERA U INOSTRANSTVU

Piše: Ognjen 773 pregleda Dodaj komentar

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu:

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (MTK, Mađarska) – Nemoćan na gostovanju drugoplasiranom Videotonu, koji je došao do rutinske pobjede – 2:0.

Marko KORDIĆ (Vojvodina, Srbija) – Bez greške odradio posao na gostovanju Bačkoj Palanki (0:1).

Miroslav VUJADINOVIĆ (Korabi, Albanija) – Jednom savladan u remiju protiv Luftetarija (1:1).

Andrija DRAGOJEVIĆ (Karmiotisa, Kipar) – Jedan od najzaslužnijnih za pobjedu nad Anortozisom u gostima (1:0). Još jedna odlična partija na golu.

Jasmin AGOVIĆ (Vlaznija, Albanija) – Sačuvao mrežu u pobjedi nad Fljamurtarijem u gostima (1:0).

Ivan JANJUŠEVIĆ (Balzan, Malta) – Nesavladan u visokoj pobjedi protiv Pembroka (4:0).

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil, Francuska) – Dobro odradio posao u remiju bez golova na gostovanju Nantu.

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) – Odigrao svih 90 minuta u porazu od Bazela (1:0) pred svojim navijačima.

Saša BALIĆ (Sarajevo, BiH) – Zbog drugog žutog kartona u 87. minutu zaradio isključenje, prije toga Sarajevo došlo do 2:0 na gostovanju Jajcu. ,,Bordo” tim sada na drugoj poziciji, sa četiri boda iza Zrinjskog.

Savo PAVIĆEVIĆ (Spartak, Srbija) – Ušao u finišu meča protiv Radničkog u Nišu (0:1).

Darko BULATOVIĆ (Čukarički, Srbija) – Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Radniku u Surdulici (1:1).

Stevan Vico (Rad, Srbija) – Igrao od 62. minuta utakmice sa Voždovcem (0:0).

Momčilo RAŠO (Rabotnič- ki, Makedonija) – Solidan u remiju na teškom gostovanju Škendiji (2:2).

Stefan CICMIL (Vlaznija, Albanija) – Postigao gol za pobjedu protiv Fljamurtarija (1:0), prvi nakon osam godina.

VEZNI RED

Mladen KAŠĆELAN (Tosno, Rusija) – Dobio žuti karton u ubjedljivom trijumfu nad Sokolom iz Saratova (5:2). Tosno čvrsto drži drugu poziciju, koja vodi u Premijer ligu Rusije.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) – Dobar u minimalnoj pobjedi nad Ermisom. AEK i dalje lider, sa četiri boda ispred drugoplasiranog.

Adam MARUŠIĆ (Ostende, Belgija) – Zamijenjen u 75. minutu meča sa Genkom, u trenucima kada je njegov tim vodio sa 4:0. Ostende do kraja postigao još dva gola – 6:0.

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) – Dobio žuti karton u porazu od Žiline u gostima (2:1).

Asmir KAJEVIĆ (Čukarički, Srbija) – Zamijenjen u posljednjim trenucima meča protiv Radnika (1:1).

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) – Igrao od 64. minuta protiv Napretka, ,,crno-bijeli” slavili sa 3:2.

Dušan LAGATOR (Čukarički, Srbija) – Odigrao svih 90 minuta protiv Radnika u Surdulici (1:1).

Darko MARKOVIĆ (Željezničar, BiH) – Zapažen u ubjedljivom trijumfu protiv lidera Zrinjskog u Mostaru (4:0).

Ivan FATIĆ (Sloboda Tuzla, Bih) – Igrao od 83. minuta duela protiv Čelika u Zenici (0:2).

Vladimir JOVOVIĆ (Napredak, Srbija) – Ušao u 64. minutu meča protiv Partizana u Beogradu (3:2).

Marko VUKČEVIĆ (Olimpija, Slovenija) – Dobio priliku od 83. minuta meča sa Aluminijumom (3:0).

Luka MERDOVIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) – Vratio se nakon povrede i odigrao cio meč protiv Čukaričkog (1:1).

Ivan DELIĆ (Borac Banjaluka, BiH) – Postigao dva gola u pobjedi nad Podrinjom (5:0). Zamijenjen u 73. minutu.

NAPAD

Filip RAIČEVIĆ (Vićenca, Italija) – Zamijenjen sedam minuta prije kraja meča protiv trećeplasiranog Beneventa (0:0).

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) – Ušao u 70. minutu, a devet minuta kasnije postigao gol za pobjedu (1:0) nad Volgarom u Astrahanu.

Vladimir RODIĆ (Karabukspor, Turska) – Starter protiv Gacijantepspora, zamijenjen na poluvremenu. Njegova ekipa došla do pobjede – 2:0.

Damir KOJAŠEVIĆ (Vardar, Makedonija) – Ušao u 68. minutu meča protiv Renove, Vardar minimalno slavio.

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland Beveren, Belgija) – Zamijenjen petnaestak minuta prije kraja meča sa Šarloom, koja je slavila kao gost – 1:0.

Mihailo PEROVIĆ (Ujpešt, Mađarska) – Odigrao posljednjih dvadesetak minuta protiv Mezokovešda (1:1), što su mu prvi minuti u prvenstvu ove sezone nakon oporavka od povrede.

Petar ORLANDIĆ (Crvena zvezda, Srbija) – Postigao gol za 1:1 na gostovanju Metalcu, Zvezda došla do pobjede – 2:1.

Stefan NIKOLIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) – Igrao cio meč protiv Čukaričkog (1:1), ali nije uspio da se upiše u listu strijelaca.

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) – Odličnu formu potvrdio het-trikom protiv Pembrekea (4:0). Naš napadač dao je dva gola gola iz igre i jedan iz penala.