Ubjedljiva pobjeda odbojkaša nad Albanijom

Piše: Ognjen 176 pregleda Dodaj komentar

Takmičarsku pripremu za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, Crna Gora je odradila bez greške – izabranici selektora Veljka Bašića savladali su Albaniju sa 3:0 (25:23, 25:22, 25:20). Čini se da su sve što je selektor zamislio njegovi puleni sproveli u djelo, pa ekipa koja takođe igra kvalifikacije za EP nije uspjela da im parira.

Crna Gora je meč počela u sastavu: Aleksandar Minić, Rajko Strugar, Vojin Ćaćić, Marko Bojić, Blažo Milić, Ivan Ječmenica i libero Nikola Lakčević.

U prvom dijelu prvog seta vodila se izjednačena borba, potom je naša selekcija u dva navrata imala po tri poena prednosti, ali se Albanija vraćala i od rezultata 20:17 čak preokrenula na 22:21. Uslijedila su tri poena Bašićevih pulena, protivnik je spasio prvu set loptu Crne Gore, ali ne i onu na svoj servis – 25:23 za domaćina.

U tom prvom setu Crna Gora je prvi put povela sa tri razlike na servis Marka Bojića, a naš raspoloženi primač servisa donio je čak šest poena viška svojoj ekipi u drugom setu – 15:9. Njegovi fenomenalni servisi potpuno su pomjerili prijem Albanaca, pa je njihov selektor dva puta tražio tajm-aut u tom periodu. Bila je to zaliha koja je bez previše muke omogućila da Crna Gora osvoji i drugi set.

Albanija je u trećem setu povela 5:2, Crna Gora izjednačila na 6:6, pa povela 8:7, a ubrzo na servis Ivana Zvicera, koji je zamijenio kapitena Vojina Ćaćića,  i 11:8. Servis mladog igrača Budve bio je sjajan, baš blok odličan, pa je albanski selektor zatražio predah za svoje igrače. Međutim, Bojić je prolazio i iz najtežih situacija, ređali su se njegovi uspješni smečevi… Ipak, Albanija je nešto kasnije prišla na poen zaostatka (15:14), a onda izjednačila na 16:16, pa je tajm-aut zatražio Bašić. To je urodilo plodom, Crna Gora je flot servisima Rajka Strugara došla do 21:16 i meč je bio riješen.

Nakon toga igran je još jedan set u kojem je Bašić šansu dao mlađim igračima – na terenu su bili Luka BabićNikola Radonić i Nemanja Peruničić, koji su bili na EP 2019, te Milutin PavićevićIvan ZvicerMatija Ćinćur, i na poziciji libera Miloš Kosović i Ivan Vlahović. Taj dio igre Albanija je dobila 25:20, ali je naš mladi tim do finiša pružao žestok otpor.

U četvrtak, u meču koji je imao karakter treninga, Crna Gora je slavila sa 3:1.

Crna Gora – Albanija 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

Podgorica – Dvorana “Verde”. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Jelena Mitrović i Dragana Vučinić.

Crna Gora: Minić 13, Kosović (libero), Babić 1, Zvicer 5, R. Strugar 1, Ćaćić 8, Radonić 2, Lakčević (libero), Bojić 16, Vlahović, Ćinćur, Milić 8, B. Strugar, Ječmenica 6, Peruničić 3, Pavićević 7.

Albanija: Muca, Keraksija, Talaj, Koci 1, Dragoj 3, Cela 4, Martiro 3, Kepa 11, Bakiri 19, Deliu 2, Baruti, Kafarena 15, Vasili, Doda 5.