Ubjedljiva pobjeda Budućnosti: “Plavi” savladali Megu u Beogradu

Piše: Vladan 245 pregleda Dodaj komentar

Treće gostovanje zaredom u Admiralbet ABA ligi i treća ubjedljiva pobjeda – nakon Krke i Cibone, košarkaši Budućnost Volija savladali su danas Megu u Beogradu (92:72) u 18. kolu regionalnog takmičenja.

“Plavi” su i prije ova tri gostovanja bili na pobjedničkom kursu u regionalnom takmičenju, imaju pet pobjeda zaredom, što može da im bude vjetar u leđa pred derbi sa Crvenom zvezdom u narednom kolu u Podgorici.

Prije početka utakmice, Mega i Budućnost su se još jednom oprostili od Dejana Milojevića, legendarnog košarkaša, koji je preminuo prije desetak dana u 47. godini od posljedica srčanog udara. Pušten je emotivni video posvećen Milojeviću, igrači su nosili majice sa njegovim likom, dok je u sali bio transparent – “Deki i Mega, zauvijek iznad svega.”

Milojević je u igračkoj karijeri nosio dres Budućnosti, a onda u trenerskoj vodio Megu i “plave” i ostavio neizbrisiv trag.

Budućnost je utakmicu riješila krajem prve i početkom druge četvrtine, kada je napravila seriju 18:0 i stigla do 14 poena prednosti – 34:20. U tim momentima Budućnost je igrala dobro u odbrani, a u napadu maksimalno koristila Kenana Kamenjaša.

Sve što su domaći uspjeli da urade u drugom poluvremenu bilo je da priđu na minus 13 (54:41). Budućnost je poslije toga vezala šest poena, otišla na 60:41 i do kraja meča imala i 24 poena razlike (84:60).

Budućnost jeste ubjedljivo trijumfovala, ali Andreja Žakelja može da brine stanje Mekinlija Rajta i Marvina Džonsa. Košarkaš Mege, Iljasolu je u prvoj četvrtini nenamjerno udario Rajta laktom u lice, košarkaš Budućnosti je pao na teren, izašao iz igre i više se nije vraćao.

Džons je povrijedio zglob sredinom četvrte četvrtine, u trenucima, kada je sve bilo riješeno.

Sa druge strane, danas se nakon povrede zgloba na teren vratio Andrija Slavković.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Megi i Kamenjaš sa po 17 poena. Ferel je ubacio 16, a Tanasković 11.

Na drugoj strani je najbolji su bili Miljenović i Đurišić sa po 17 poena.